Zostały już tylko dwa bilety na mistrzostwa świata 2018

Zostały już tylko dwa bilety na mistrzostwa świata 2018

211
0
PODZIEL SIĘ

Pozostaje już coraz mniej niewiadomych związanych z championatem Starego Kontynentu. Już dwunastego listopada poznamy ostatnich dwóch uczestników przyszłorocznych mistrzostw świata, które rozgrywane będą we Włoszech i Bułgarii. Do walki o pozostałe dwa miejsca staną cztery zespoły ze strefy NORCECA: Meksyk, Portoryko, Kuba i Guatemala.

 

Ostatnia szansa 

 

Dla reprezentacji Meksyku, Portoryko, Kuby oraz Guatemali turniej rozgrywany w dniach 10-12 listopada w Hawanie jest ostatnią okazją do wywalczenia kwalifikacji na mistrzostwa świata 2018. Dwie z tych czterech drużyn w przyszłym roku będą rywalizować we Włoszech i Bułgarii. Chociaż wszystkie te zespoły należą do strefy NORCECA, to jednak z powodu warunków atmosferycznych kwalifikacje tej części zostały zmodyfikowane.

 

Przypomnij sobie co pisaliśmy o kwalifikacjach strefy NORCECA

 

 

Prawie pełny skład 

 

Znamy już prawie całą obsadę przyszłorocznych mistrzostw świata. W porównaniu z poprzednią edycją tego turnieju kwalifikacji nie wywalczyli Czesi oraz co zaskakujące, Niemcy. Zagwarantowany udział na początku mieli tylko organizatorzy: Włosi i Bułgarzy oraz mistrz świata – Polska. Jako pierwsi kwalifikacje rozgrywały zespoły z Europy, a awans zapewnili sobie Francuzi, Holendrzy, Słoweńcy, Rosjanie, Serbowie i Finowie. Następnie grono uczestników tego turnieju powiększyli Japończycy i Australijczycy, czyli dwie najlepsze drużyny grupy B azjatyckich kwalifikacji. Kolejną ekipą, która zdobyła bilety do Bułgarii i Włoch jest Belgia, eliminując tym samym Niemców, brązowych medalistów poprzedniej edycji. Jako mistrzowie Ameryki Południowej do mistrzostw świata awansowali Brazylijczycy. W grupie A azjatyckich kwalifikacji najlepsi byli Irańczycy i Chińczycy, którzy również wystąpią we Włoszech i Bułgarii. Kolejnym zespołem z Ameryki Południowej, poszerzającym grono wybrańców była Argentyna, jedenasta ekipa poprzedniej edycji. Ze strefy NORCECA w pierwszej fazie awansowali Kanadyjczycy, Amerykanie i Dominikanie, a ostatnia z tych drużyn wraca na mistrzostwa świata po 44 latach. Z afrykańskich kwalifikacji bilety do Bułgarii i Włoch zdobyły reprezentacje Kamerunu, Tunezji i Egiptu. W finale Tunezyjczycy pokonali gospodarzy bez straty seta. W ostatnim dniu zmagań o trzecią przepustkę walczyły Kamerun i Algieria. Ostatecznie Kameruńczycy pokonali reprezentację Algierii, dzięki czemu CAVB będzie reprezentowana przez te same trzy zespoły, co podczas poprzednich mistrzostw świata.

 

Egipt – Tunezja 0:3 (22:25, 20:25, 15:25)

Kamerun – Algieria 3:1 (23:25, 25:21, 25:21,27:25)

 

Już 12 listopada dowiemy się, jakie dwie drużyny zamkną grono uczestników mistrzostw świata 2018.

 

 

Europa: Francja, Holandia, Belgia, Słowenia, Rosja, Serbia, Finlandia

Azja: Japonia, Australia, Iran, Chiny

NORCECA: Kanada, Stany Zjednoczone, Dominikana

Ameryka Południowa: Argentyna, Brazylia

Afryka: Tunezja, Egipt, Kamerun

Mistrz świata: Polska

Organizatorzy: Włochy, Bułgaria

 

 

 

Źródło: fivb.org/informacja własna

BRAK KOMENTARZY