Znamy wszystkich uczestników mistrzostw Europy 2019

Znamy wszystkich uczestników mistrzostw Europy 2019

39
0
PODZIEL SIĘ

W tym tygodniu zakończyły się kwalifikacje do mistrzostw Europy 2019, które rozgrywane będą w Słowenii, Holandii, Francji i Belgii, co oznacza, że znamy już wszystkich uczestników. Miejsce w turnieju wywalczyło dwanaście zespołów: Austria, Białoruś, Czarnogóra, Estonia, Finlandia, Grecja, Hiszpania, Macedonia , Portugalia, Rumunia, Słowacja i Ukraina.

 

Jedni wiedzieli szybciej…

 

Część reprezentacji miała zapewniony udział w mistrzostwach Europy między innymi w związku z pozycją w rankingu. Zespoły Francji, Holandii, Słowenii i Belgii miejsce w turnieju miały pewne, ponieważ to właśnie w tych czterech krajach będzie toczyła się rywalizacja o miano najlepszej drużyny Starego Kontynentu. W kwalifikacjach nie musieli grać również Rosjanie, mistrzowie z 2017 roku, Niemcy, Serbowie, Włosi, Polacy, Bułgarzy, Czesi i Turcy.

 

 

… inni czekali dłużej

 

Pozostałe dwanaście zespołów, które zagrają w mistrzostwach Europy zostało wyłonionych na drodze kwalifikacji z udziałem siedmiu grup.

 

W grupie A o awans walczyły zespoły z Rumunii, Danii i Finlandii. Reprezentacja Rumunii wygrała trzy na cztery mecze, zajmując pierwsze miejsce z dorobkiem siedmiu punktów. Tuż za nią uplasowali się Finowie, również z siedmioma „oczkami” na koncie i to te dwie drużyny zagrają w mistrzostwach Europy.

 

Z grupy B awans wywalczyła reprezentacja Estonii, która wygrała cztery spotkania, zdobywając w nich komplet punktów. Pozostałe dwa zespoły, Izraela i Łotwy, wygrały tylko po jednym meczu, zdobywając trzy „oczka”.

 

Rywalizację w grupie C wygrała reprezentacja Słowacji, która wygrała pięć na sześć meczów, zdobywając w nich piętnaście „oczek”. Awans do mistrzostw Europy zapewnili sobie również Czarnogórcy, którzy z dorobkiem czterech wygranych i trzynastu punktów, zajęli drugie miejsce.

 

W grupie D na pierwszym miejscu znalazła się reprezentacja Portugalii, która przegrała tylko jedno spotkanie i zdobyła piętnaście punktów. Awans z drugiego miejsca wywalczyła kadra Austrii z dorobkiem trzynastu „oczek” i czterech zwycięstw, rywalizację przegrały za to reprezentacje Albanii i Chorwacji.

 

Grupę E wygrała reprezentacja Białorusi, która przegrała tylko jedno spotkanie i zdobyła czternaście punktów. Tyle samo „oczek” na koncie miała kadra Hiszpanii, która wygrała cztery mecze. Obydwie te drużyny zagrają w mistrzostwach Europy po wyeliminowaniu Norwegów i Gruzinów.

 

Pierwsze miejsce w grupie F zajęła reprezentacja Ukrainy, która wygrała wszystkie sześć spotkań, zdobywając w nich szesnaście punktów. Na drugim miejscu znaleźli się Macedończycy, którzy mieli na swoim koncie trzy wygrane i dziewięć „oczek”. Kwalifikacji z tej grupy nie wywalczyli Szwajcarzy i Węgrzy.

 

Z grupy G awans do mistrzostw Europy wywalczyła reprezentacja Grecji, która miała na swoim koncie komplet zwycięstw i podczas sześciu meczów wywalczyła siedemnaście punktów. Awansu nie wywalczyły reprezentacje Azerbejdżanu, Szwecji i Luksemburga.

 

 

Na przestrzeni całego turnieju kwalifikacyjnego najwięcej punktów zdobył reprezentant Macedonii, Nikola Gjorgiev – 217, ze średnią prawie siedmiu „oczek” na set.

 

 

Mistrzostwa Europy 2019 zostaną zorganizowane w czterech krajach: Francji, Słowenii, Holandii i Belgii. Turniej będzie rozgrywany w dniach 13-29 września 2019 roku. Finały odbędą się w Paryżu.

 

 

 

Źródło: cev.lu/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY