Znamy terminarz I dywizji Ligi Światowej 2017

Znamy terminarz I dywizji Ligi Światowej 2017

1661
0
PODZIEL SIĘ

W nadchodzącym roku faza interkontynentalna Ligi Światowej zostanie rozegrana w czerwcu. W dniach 16-18 czerwca odbędzie się turniej w Polsce, w którym udział wezmą gospodarze, Iran, Brazylia oraz Rosja. Z kolei Final Six tej imprezy będzie miało miejsce od 4 do 8 lipca.

 

Światówka wystartuje w czerwcu

 

Szybciej niż zwykle, w 2017 roku, wystartuje Liga Światowa. Już na początku czerwca zespoły przystąpią do rywalizacji w tej imprezie. Całe wydarzenie potrwa miesiąc, a jego zwieńczeniem będzie Final Six, które odbędzie się w dniach 4-8 lipca. Póki co gospodarz turnieju finałowego nie jest znany.

 

W 2017 roku, podobnie jak to miało miejsce w tegorocznej edycji, zostanie rozegranych dziewięć turniejów interkontynentalnych, w których rywalizować ze sobą będą reprezentacje: Brazylii, Włoch, Polski, Iranu, Serbii, Stanów Zjednoczonych, Kanady, Belgii, Francji, Rosji, Bułgarii oraz Kanady. To właśnie podczas trzech czerwcowych weekendów odbędą się pojedynki, które zadecydują o tym, które ekipy będziemy oglądać podczas Final Six. Pięć najlepszych zespołów uzyska awans do turnieju finałowego, a stawkę uzupełni gospodarz. Najsłabsza drużyna po rundzie interkontynentalnej zostanie zdegradowana do drugiej dywizji. W 2016 roku doświadczyli tego Australijczycy, którzy podczas Ligi Światowej nie zaprezentowali się z najlepszej strony.

 

Podczas przyszłorocznej edycji World League turnieje rozgrywane będą w trzy kolejne weekendy czerwca, począwszy od pierwszego.

 

 

Z kim i gdzie zagrają Polacy

 

Biało-czerwoni rozgrywki Ligi Światowej zainaugurują we Włoszech (2-4 czerwca), gdzie przyjdzie im się zmierzyć z gospodarzami, Brazylijczykami i Irańczykami.  Tydzień później reprezentanci Polski udadzą się do Bułgarii i tam zagrają z podopiecznymi trenera Plamena Konstantinova, Kanadyjczykami oraz ponownie z Brazylią. Na zakończenie fazy interkontynentalnej mistrzowie świata będą gospodarzem turnieju, który w dniach 16-18 czerwca rozegrany zostanie w jednym z polskich miast. Wtedy zmierzą się oni z Iranem, Rosją oraz Stanami Zjednoczonymi.

W przyszłorocznej edycji Ligi Światowej Polacy będą walczyć o poprawienie zeszłorocznego rezultatu, kiedy to podczas krakowskiego turnieju finałowego zajęli oni piąte miejsce.

 

 

Terminarz I dywizji Ligi Światowej 2017:

 

Gr. A1 (2-4 czerwca): Brazylia, Włochy*, Polska, Iran

 

Gr. B1 (2-4 czerwca): Serbia*, Stany Zjednoczone, Kanada, Belgia

 

Gr. C1 (2-4 czerwca): Francja, Rosja*, Bułgaria, Argentyna

 

Gr. D1 (9-11 czerwca): Serbia, Argentyna, Belgia, Iran*

 

Gr. E1 (9-11 czerwca): Brazylia, Polska, Kanada, Bułgaria*

 

Gr. F1 (9-11 czerwca): Francja*, Rosja, Stany Zjednoczone, Włochy

 

Gr. G1 (16-18 czerwca): Serbia, Brazylia, Bułgaria, Argentyna*

 

Gr. H1 (16-18 czerwca): Stany Zjednoczone, Rosja, Polska*, Iran

 

Gr. I1 (16-18 czerwca): Francja, Włochy, Kanada, Belgia*

 

*gospodarze poszczególnych turniejów

 

 

 

Źródło: www.www.ossrb.org/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY