Znamy termin XVIII Memoriału Wagnera

Znamy termin XVIII Memoriału Wagnera

47
0
PODZIEL SIĘ

Jeszcze podczas tegorocznej edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera pojawiły się wstępne informacje dotyczące organizacji turnieju, jako wstępną datę podając maj 2020. Ostatecznie jednak Memoriał zostanie rozegrany w dniach 9-11 lipca 2020 roku i będzie ostatnim sprawdzianem biało-czerwonych przed Igrzyskami Olimpijskimi. 

 

Coroczna tradycja

 

Memoriał Huberta Jerzego Wagnera to coroczna impreza poprzedzająca najważniejsze turnieje w siatkówce. Nie inaczej będzie tym razem, kiedy rywalizacja wpleciona została w kalendarz reprezentacji Polski dwa tygodnie przed startem Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020. Turniej towarzyski odbędzie się w dniach 9-11 lipca 2020 roku. Na razie nie wiadomo, kto będzie gościem tegorocznej edycji Memoriału Huberta Jerzego Wagnera, organizatorzy nie podali również informacji o mieście-gospodarzu. Warto wspomnieć, że w tym roku Memoriał Huberta Jerzego Wagnera odbywał się w Krakowie w dniach 1-3 sierpnia, a reprezentacja Polski zmierzyła się tam z Finlandią, Serbią oraz Brazylią. Ostatecznie zajęła tam drugą lokatę, a zwycięzcami okazali się podopieczni trenera Renana Dal Zotto.

 

 

Kolejny pracowity rok

 

Sezon reprezentacyjny w 2020 roku siatkarze zainaugurują 22 maja, wraz ze startem Ligi Narodów, której faza interkontynentalna potrwa do 21 czerwca. Później natomiast najlepsze drużyny z tych rozgrywek zmierzą się w turnieju finałowym w Stanach Zjednoczonych (1-5 lipca). Najważniejszą imprezą roku będą natomiast Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020, które rozpoczną się 24 lipca i potrwają do 9 sierpnia. XVIII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera będzie właśnie ostatnim etapem przygotowań Polaków do rywalizacji w Tokio. Reprezentacja Polski wywalczyła już awans do Igrzysk Olimpijskich podczas turnieju w Gdańsku, część zespołów czeka jednak jeszcze walka w styczniowych kwalifikacjach.

 

 

 

Źródło: fundacjawagnera.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY