Wiemy kto wystąpi w „Meczu Gwiazd PlusLigi”

Wiemy kto wystąpi w „Meczu Gwiazd PlusLigi”

172
0
PODZIEL SIĘ

Podczas Klubowych Mistrzostw Świata rozegrany zostanie „Mecz Gwiazd PlusLigi” z udziałem siatkarzy grających na co dzień w polskiej lidze. Składy zespołów zostały wyłonione poprzez głosowanie kibiców, które zostało zakończone wczoraj. Spotkanie to odbędzie się dzień przed półfinałami kolejnej wielkiej imprezy organizowanej w Polsce.

 

Kibice wybrali

 

W „Meczu Gwiazd PlusLigi” zagrają zespoły „Północ” oraz „Południe”. Spotkanie odbędzie się 15 grudnia w krakowskiej Tauron Arenie i poprzedzi półfinałowe mecze Klubowych Mistrzostw Świata. Składy obu drużyn zostały wybrane przez kibiców, którzy przez kilka tygodni mogli oddawać głosy na siatkarzy, których chcieliby zobaczyć w tym wydarzeniu. Głosowanie zostało wczoraj zamknięte i poznaliśmy już składy zespołów.

 

W drużynie „Północy” na boisku pojawią się: Michal Masny, Piotr Nowakowski, Artur Szalpuk, Wojciech Włodarczyk (który zastąpi kontuzjowanego Mateusza Mikę), Jakub Kochanowski, Łukasz Kaczmarek oraz libero Dustin Watten i Damian Wojtaszek. W rezerwie tej drużyny znajdują się: Jan Hadrava (który zastąpi zmagającego się z urazem Michała Filipa), Andrzej Wrona, Daniel Pliński, Paweł Woicki, Tomasz Fornal oraz Bartosz Kwolek. Zespół „Północy” poprowadzą Andrea Anastasi i Stephane Antiga. W drużynie tej jest po trzech graczy z Trefla Gdańsk, ONICO Warszawa, dwóch Cerradu Czarnych Radom i czterech Indykpolu AZS-u Olsztyn.

 

Po drugiej stronie siatki zagrają: Aleksander Śliwka, Bartłomiej Lemański, Lukas Kampa, Salvador Hidalgo Oliva, Maciej Muzaj, Marcin Możdżonek, Jakub Popiwczak i Taichiro Koga. Na ławce rezerwowych znaleźli się: Jakub Jarosz, Grzegorz Kosok, David Smith, Michał Kędzierski, Thibault Rossard oraz Jason De Rocco. Zespół „Południa” prowadzić będą Piotr Gruszka i Mark Lebedew. Tutaj najwięcej swoich przedstawicieli, po sześciu, mają Asseco Resovia Rzeszów oraz Jastrzębski Węgiel.

 

 

Mecz Gwiazd to tylko przystawka

 

„Mecz Gwiazd PlusLigi” to jedna z niewielu okazji do zobaczenia wszystkich najlepszych graczy polskiej ligi w jednym czasie na boisku. Organizatorzy zadbali o dodatkowe atrakcje, które uświetnią to wydarzenie. Spotkanie to będzie jednak tylko wstępem do tego, co czeka kibiców później, półfinały i finał Klubowych Mistrzostw Świata, które po raz pierwszy rozegrane zostaną w naszym kraju. W tych rozgrywkach będziemy mieli dwóch swoich przedstawicieli: ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle oraz PGE Skrę Bełchatów.

 

 

 

Źródło: www.plusliga.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY