Znamy skład Polaków na mistrzostwa świata juniorów

Znamy skład Polaków na mistrzostwa świata juniorów

325
0
PODZIEL SIĘ

Reprezentacja Polski juniorów rozpoczną się już 23 czerwca i potrwają do 2 lipca. Biało-czerwoni miesiąc temu zapewnili sobie udział w tym turnieju, wygrywając kwalifikacje w Berlinie. Mistrzostwa świata w tej kategorii wiekowej rozgrywane będą w Brnie i Czeskich Budziejowicach, a podopieczni Sebastiana Pawlika trafili do grupy A. 

 

Reprezentacja Polski juniorów awans do mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej zapewniła sobie w majowym turnieju kwalifikacyjnym, rozgrywanym w Berlinie. Biało-czerwoni wygrali swoją grupę, co dało im kwalifikację do turnieju rozgrywanego w Czechach. Podopieczni trenera Sebastiana Pawlika w ramach przygotowań do tych zawodów rozgrywali spotkania sparingowe z organizatorami mistrzostw świata, reprezentacją Czech. Polscy siatkarze nie mieli sobie równych, w obydwu meczach przygotowawczych pokonujący rywali. Szkoleniowiec biało-czerwonych podał skład kadry na turniej w Brnie i Czeskich Budziejowicach. Do Czech pojedzie dwóch libero i tylko trzech przyjmujących. Miejsca w reprezentacji zabrakło między innymi dla Dawida Wocha. W zespole znalazł się za to Mateusz Masłowski, który przechodził rehabilitację do kontuzji nabytej w trakcie trwania sezonu ligowego. Na mistrzostwa świata juniorów pojedzie również Jakub Kochanowski, który miał okazję przebywać na zgrupowaniu seniorskiej reprezentacji Polski.

 

Mistrzostwa świata juniorów będą rozgrywane od 23 czerwca do 2 lipca w Czechach. Biało-czerwoni w fazie grupowej tego turnieju zagrają w Brnie, gdzie zmierzą się z reprezentacjami Czech, Kanady i Maroko. Polacy, tradycyjnie już, stawiani są w gronie faworytów do wygrania całego turnieju. Warto przypomnieć również, że podopieczni trenera Sebastiana Pawlika to mistrzowie Europy i świata kadetów oraz mistrzowie Europy juniorów.

 

 

Podział na grupy MŚ U21:
Grupa A (Brno): Czechy, Polska, Kanada, Maroko
Grupa B (Brno): Rosja (obrońca tytułu), Turcja, USA, Kuba
Grupa C (Czeskie Budziejowice): Argentyna, Włochy, Iran, Ukraina
Grupa D: (Czeskie Budziejowice): Chiny, Brazylia, Egipt, Japonia

Program rozgrywek grupy A:
23 czerwca
12.30 Polska – Maroko
17.30 Czechy – Kanada

24 czerwca
12.30 Kanada – Maroko
17.30 Polska – Czechy

25 czerwca
12.30 Polska – Kanada
17.30 Czechy – Maroko

 

 

Skład reprezentacji Polski na mistrzostwa świata juniorów:

Rozgrywający: Radosław Gil, Łukasz Kozub

Atakujący: Jakub Ziobrowski, Damian Domagała

Przyjmujący: Tomasz Fornal, Bartosz Kwolek, Szymon Jakubiszak

Środkowi: Jakub Kochanowski, Norbert Huber, Jarosław Mucha

Libero: Jędrzej Gruszczyński, Mateusz Masłowski

 

 

Źródło: pzps.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY