Znamy rywali grupowych Polaków w Rio!

Znamy rywali grupowych Polaków w Rio!

3077
0
PODZIEL SIĘ

Reprezentacja Polski wykorzystała ostatnią szansę podczas turnieju w Tokio, żeby zakwalifikować się do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Wiadomo już, z kim w fazie grupowej zmierzą się podopieczni trenera Stephane’a Antigi podczas najważniejszej imprezy tego sezonu reprezentacyjnego. 

 

Upragniony awans

 

Reprezentacja Polski dopiero przy trzeciej, i ostatniej, okazji zakwalifikowała się do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. Biało-czerwoni pierwsze podejście zanotowali w ubiegłorocznym Pucharze Świata, gdzie szli od zwycięstwa do zwycięstwa i wywiązywali się z roli faworytów. Tak było jednak do meczu z Włochami, który przekreślił szanse biało-czerwonych na awans do Rio de Janeiro z wrześniowego turnieju, a kwalifikację wywalczyli sobie właśnie Włosi i Amerykanie. Drugą szansę na bilety do Brazylii reprezentanci Polski mieli w europejskim turnieju kwalifikacyjnym, który rozgrywany był w Berlinie. Niewiele jednak brakowało, a biało-czerwoni już na tym etapie stracili by szansę na kwalifikację, bo byli blisko porażki w spotkaniu z Niemcami, premiowanym możliwością udziału w turnieju ostatniej szansy. Z Berlina awans na Igrzyska Olimpijskie wywalczyli Rosjanie, a Francuzi i Polacy mogli wziąć udział w turnieju w Tokio, gdzie czekały ostatnie bilety do Rio. Japoński turniej tym razem okazał się szczęśliwy dla reprezentantów Polski, którzy przegrali tylko jedno spotkanie i bez problemów zakwalifikowali się do Igrzysk Olimpijskich.

 

 

Czeka ciężka praca

 

Reprezentację Polski czeka teraz ciężka praca, by jak najlepiej przygotować się do turnieju w Rio de Janeiro. Biało-czerwoni poznali już rywali, z którymi będą walczyć podczas fazy grupowej tych zawodów. Teoretycznie najsilniejszym przeciwnikiem będą Rosjanie, którzy zakwalifikowali się do Igrzysk Olimpijskich już w styczniu i mieli dużo czasu na spokojne przygotowania. Sporym zagrożeniem mogą być również Irańczycy, którzy bilety do Rio de Janeiro wywalczyli na tym samym turnieju co Polacy, a z każdym meczem prezentują lepszą siatkówkę. Nie można również lekceważyć Argentyńczyków, którzy olimpijską kwalifikację wywalczyli w turnieju w Ameryce Południowej i chociaż na razie nie są w najlepszej formie, należy pamiętać, że grają bez swojego lidera, Facundo Conte. Teoretycznie najłatwiejszymi przeciwnikami mogą być Kubańczycy i Egipcjanie, ale Igrzyska Olimpijskie żądzą się swoimi prawami i każdy może pokonać każdego.

 

 

Składy grup na Igrzyskach Olimpijskich:

 

Gr. A
Brazylia
Włochy
Stany Zjednoczone
Francja
Kanada
Meksyk/Chile

 

 

Gr. B
Polska
Rosja
Argentyna
Iran
Kuba
Egipt

 

 

 

Źródło: Informacja własna

 

BRAK KOMENTARZY