Znamy pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski 2018!

Znamy pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski 2018!

209
0
PODZIEL SIĘ

Dzisiaj, podczas Magazynu „7 strefa”, zostały rozlosowane pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski 2018. W tym etapie rozgrywek o to trofeum zobaczymy sześć plusligowych zespołów, które po pierwszej rundzie fazy zasadniczej uplasowały się na miejscach 1-6 oraz dwie drużyny z rund eliminacyjnych – Stal AZS PWSZ Nysa oraz APP Krispol Września.

 

W sobotę 30 grudnia zostały rozegrane ostatnie mecze piętnastej kolejki PlusLigi, które kończyły pierwszą część fazy zasadniczej sezonu 2017/18. W najlepszej szóstce drużyn uplasowały się odpowiednio: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – mistrzowie Polski, którzy wygrali wszystkie piętnaście spotkań, tracąc przy tym zaledwie dziesięć setów, PGE Skra Bełchatów, ONICO Warszawa, Trefl Gdańsk, Asseco Resovia Rzeszów i Jastrzębski Węgiel. Zespoły te uzyskały awans do ćwierćfinału Pucharu Polski 2018, a ich grono zasiliły dwie drużyny z rund eliminacyjnych – AZS PWSZ Stal Nysa oraz APP Krispol Września.

 

Cztery najwyżej sklasyfikowane zespoły po zakończeniu pierwszej części fazy zasadniczej PlusLigi zostały rozstawione, a do nich dolosowano ekipy z miejsc 5-6 oraz dwie drużyny z rund eliminacyjnych. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Trefl Gdańsk zagrają z pierwszoligowymi zespołami, a spotkania te odbędą się na terenie drużyn z niższej ligi. Gospodarzami pozostałych meczów będą PGE Skra Bełchatów i ONICO Warszawa. Pojedynki ćwierćfinałowe przewidziano na 10 stycznia.

 

Pary ćwierćfinałowe Pucharu Polski:

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – APP Krispol Września

PGE Skra Bełchatów – Asseco Resovia Rzeszów

ONICO Warszawa – Jastrzębski Węgiel

Trefl Gdańsk – AZS PWSZ Stal Nysa

 

Przypomnijmy, że tegoroczny turniej finałowy Pucharu Polski odbędzie się w dniach 27-28 stycznia, a po raz trzeci z rzędu gospodarzem tej imprezy będzie Wrocław. Dodatkowo dwie pierwsze drużyny po pierwszej rundzie fazy zasadniczej PlusLigi w turnieju finałowym będą mogły spotkać się dopiero w finale.

 

 

 

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY