Znamy najlepszych młodych siatkarzy w Polsce

Znamy najlepszych młodych siatkarzy w Polsce

342
0
PODZIEL SIĘ

Dziesiąty jubileuszowy Wielki Finał Turnieju Minisiatkówki o Puchar Kinder + Sport dobiegł końca. Po trzech dniach rywalizacji, spotkań na najwyższym poziomie, które bacznym okiem śledziły gwiazdy sportu wyłoniono najlepszych młodych siatkarzy i siatkarki w kraju.

 

Po 4 latach przerwy turniej powrócił do jednej z największych, licząc powierzchnie boiska hal w Polsce – MOSiR Zabrze. Wielkość płyty pozwoliła rozgrywać wszystkie spotkania w jednym miejscu – dla zawodników przygotowano 24 boiska, których rozgrywano spotkania w kategoriach dwójek, trójek i czwórek. W nowej zmienionej formule turnieju do Zabrza przyjechały po dwie najlepsze drużyny w każdej kategorii – reprezentujące 16 województw.  W rywalizacji finałowej brało udział 192 drużyny, co dało liczbę blisko 1000 zawodników, zawodniczek oraz sztabów trenerskich. Również trybuny zabrzańskiego giganta wypełniły się klubami kibica – złożonymi z rodziców i przyjaciół. Wielu z nich podeszło do kibicowania profesjonalnie – specjalne koszulki, bębny, trąbki, flagi to jedne z elementów wyposażenia kibica turnieju Kinder + Sport.

 

 

W ciągu trzech dni rozegrano 1056 spotkań o niezwykle wysokim poziomie sportowym. Mecze o wejście do czwórki, półfinały i finały swoją zaciętością i walką do końca mógłby zawstydzić wiele spotkań profesjonalistów. Podobnie zresztą walczono o każde miejsce (turniej rozgrywany jest w formule grania do samego końca – drużyny nie odpadają z rywalizacji, najważniejszy jest bowiem ruch i radość). – Finały to tylko wisienka na torcie, w eliminacjach do turnieju wzięło udział ponad 42 000 młodych adeptów siatkówki, co pokazuje nie tylko rosnącą popularność siatkówki, ale i fakt, że dzieci chcą uprawiać sport i być aktywne, należy im tylko dać możliwości – podkreśla dyrektor PR Ferrero Polska Commercial (partnera tytularnego turnieju) Małgorzata Szleszyńska.

 

 

Jak co roku na Wielkim Finale nie zabrakło gwiazd sportu wśród których byli oczywiście Ambasadorzy Kinder + Sport Sebastian Świderski i Piotr Gruszka – wielokrotni reprezentanci Polski. Piotr Gruszka podkreślał profesjonalizm drużyn – emocje na turnieju sięgały zenitu, widać, że zespoły przyjechały na finał bardzo dobrze przygotowane, co oznacza, że cały rok pracowały na to, żeby się tutaj znaleźć – nie krył podziwu 450 krotny reprezentant Polski a dziś członek jej sztabu szkoleniowego i trener GKS Katowice.

 

Oprócz ambasadorów turniej odwiedzili goście specjalni – zarówno znani siatkarze jak Paweł Woicki, Piotr Gacek, Wojciech Grzyb (który pojawił się w Zabrzu w podwójnej roli – gwiazdy oraz rodzica, po raz drugi w finale znalazł się jego syn Michał), ale również ikony polskiego sportu z innych dyscyplin – medalistka IO w Rio – pięcioboistka Oktawia Nowacka, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy, tyczkarka Monika Pyrek oraz dwukrotny złoty medalista olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski. Wśród kibiców można było również dojrzeć Pawła Zagumnego, Patryka Czarnowskiego czy Bartka Bednorza, których dzieci bądź rodzeństwo uczestniczyły w rozgrywkach.

 

 

Monika Pyrek podkreślała, że każda forma ruchu jest potrzebna dla dzieci – sama uprawiałam siatkówkę, koszykówkę, aby na koniec trafić do skoku o tyczce. Wtórował jej Tomek Majewski – nie ma lepszych imprez niż takie jak tutaj, aby namówić dzieci do uprawiania sportu– setki młodych ludzi z całej polski, dobra zabawa, a przy okazji możliwość spotkania kilku mistrzów.  Oktawia Nowacka kibicowała drużynie ze swojego rodzinnego miasta, której przyniosła szczęście – chłopcy ze Starogardu Gdańskiego sięgnęli po złoto w kategorii czwórek – wspaniała impreza, dodatkowo niespodziewanie spotkałam swoich trenerów z dawnych lat, a przy okazji dwa razy finały w latach ubiegłych rozgrywane były w ośrodku przygotowań kadry pięcioboju nowoczesnego w Drzonkowie.

 

Na każdym kroku podkreślano, że zwycięstwa są ważne, ale już sam udział to wielka nagroda. Specjalna nagrodę Fair Play od organizatorów odebrał trener MKS MOS Wieliczka Grzegorz Stareńczak , który w finałowym meczy wychwycił błąd sędziego podczas jednej z najważniejszych piłek spotkania i oddał punkt przeciwnikowi, który być może zaważył na końcowej porażce jego drużyny.

 

 

10 edycja turniej o Puchar Kinder + Sport dobiegła końca. Najlepsi młodzi siatkarze i siatkarski w ramach nagrody wyjada w końcówce sierpnia kibicować reprezentacji Polski podczas Mistrzostw Europy – Eurovolley Poland 2017. Wyjazd wzbogacony będzie o treningi z profesjonalnymi siatkarzami, nie zabraknie również tradycyjne wizyty na treningu kadry Polski i spotkania z naszymi reprezentantami.  Kolejna 11 edycja turnieju rusza już po wakacjach.

 

Turniej Kinder + Sport jest organizowany przez Polski Związek Piłki Siatkowej przy współpracy z Ferrero Polska Commercial oraz JM Marketing Group i Communication Unlimited. Patronami honorowymi turniej objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Edukacji.

 

www.kindersport.pl

www.facebook.com/kinderplussport

 

 

Wyniki 10 Wielkiego Finału Turnieju o Puchar Kinder + Sport Zabrze 2017.

 

Zawodnicy MVP:

Dwójki Dziewcząt – MKS Dwójka Zawiercie I – Aleksandra Walczak

Dwójki Chłopców – SP11 Kędzierzyn-Koźle – Dawid Banasiak

Trójki Dziewcząt – KS Metro Warszawa – Aleksandra Dalach

Trójki Chłopców – Wifama Łódź – Adam Rajchelt

Czwórki Dziewcząt – MOSM TAS Tychy – Magda Stambrowska

Czwórki Chłopców – UKS SET Starogard Gdański – Szymon Adamczyk

 

Medaliści

Kategoria – dwójki dziewcząt

 1. MKS Dwójka Zawiercie I

Aleksandra Walczak, Magdalena Olszowiec, Nadia Siuda, trener Wacław Gębarski

2 Stowarzyszenie MKS MOS w Wieliczce

Emilia Sala, Magdalena Pieczko, Paulina Łabuz, trener Krzysztof Łabuz

 1. UKS Jasieniak Gdańsk

Martyna Rytlewska, Pola Joszczak, Zofia Binduga, trener Iwona Wilkowska

 

 

Kategoria – dwójki chłopców

 1. SP 11 Kędzierzyn-Koźle

Bartosz Bogacki, Dawid Banasiak, Marcel Steyer, trener Marcin Nurski

 1. KS Metro Warszawa

Adam Przybył, Marcin Zonko, Tymon Zalewski, trener Jakub Skwarek

 1. Wifama Łódź

Bartosz Kozłowski, Dawid Walenciak, Jakub Szczepański, trener Łukasz Rajchelt

 

 

Kategoria – trójki dziewcząt

 1. KS Metro Warszawa

Aleksandra Dalach, Marianna Mikiewicz, Wiktoria Dalach, Wiktoria Telecka, trener Tomasz Litwiniuk

2 . Turek Janków Przygodzki

Dominika Rataj, Małgorzata Mucha, Natalia Berlińska, Patrycja Szewczyk, trener Albin Bednarczyk

 1. MKS Dwójka Zawiercie

Aleksandra Maciążek, Julia Gajek, Paulina Jaworska-Nowak, Sandra Galas, trener Wacław Gębarski

 

 

Kategoria – trójki chłopców

 1. Wifama Szkoła Gortata Łódź

Adam Rajchelt, Igor Zwoliński, Mateusz Piechocki, Oliwier Pakos, trener Krzysztof Domagała

 1. DMKS Plas Kielce

Gabriel Lewandowski, Igor Serafin, Kacper Matysek, Maksymilian Wiśnios, trener Dariusz Szczubiał

 1. Ludowy Klub Sportowy Bobowa

Jakub Kuk, Krzysztof Szpila, Maciej Bogusz, Szymon Wacławik, trener Iwona Ćwikła

 

 

Kategoria – czwórki dziewcząt

 1. MOSM TAS Tychy

Iga Szczupłakiewicz, Karolina Wosz, Magda Stambrowska, Maja Fronczek, Roksana Świrska, Sandra Kurczyna, trener Krzysztof Pałka

 1. Stowarzyszenie MKS MOS w Wieliczce

Emilia Ptak, Klaudia Łyduch, Magda Kubas, Martyna Lewińska, Weronika Wnuk, trener Grzegorz Stareńczak

 1. Stowarzyszenie MKS MOS w Wieliczce II

Amelia Wójtowicz, Julia Marcinkowska, Maja Salawa, Maja Wiśniowska, Natalia Pajdak, trener Mikołaj Wojtyczka

 

 

Kategoria – czwórki chłopców

 1. UKS Set Starogard Gdański

Jakub Wacholc, Kacper Kopczyński, Kacper Myśków, Maciej Burczyk, Miłosz Prus, Szymon Adamczyk, trener Mariusz Fryźlewicz

 1. Jastrzębski Węgiel I

Dominik Rakowski, Filip Lejawa, Jakub Marchel, Kamil Strzymszok, Mikołaj Iskierka, trener Dawid Hołda

 1. KS Metro Warszawa

Bartłomiej Matyja, Jakub Linkiewicz, Krzysztof Piecek, Mateusz Michalecki, Mikołaj Mirowski, Piotr Kozłowski, trener Michał Pyra

 

Pełne wyniki turnieju dostępne są na stronie: kindersport.szps.pl

 

 

 

Źródło: informacja prasowa

BRAK KOMENTARZY