Znamy gospodarzy francuskiej części mistrzostw Europy 2019

Znamy gospodarzy francuskiej części mistrzostw Europy 2019

184
0
PODZIEL SIĘ

Powoli pozostaje coraz mniej niewiadomych dotyczących mistrzostw Europy 2019, które rozgrywane będą w czterech państwach. Francuzi, jako jedni z organizatorów poinformowali właśnie, że ich część rozgrywana będzie w trzech miastach: Montpellier, Nantes oraz Paryżu. Losowanie grup zaplanowano na 7 lutego przyszłego roku.

 

Idzie nowe

 

Mistrzostwa Europy 2019 organizować będą wspólnie cztery państwa: Francja, Holandia, Belgia i Słowenia, a turniej będzie trwał od 13 do 29 września. Chociaż do startu zawodów pozostało jeszcze sporo czasu, to powoli poznajemy kolejne szczegóły organizacyjne.

 

Przypomnij sobie, co pisaliśmy o nowej formule mistrzostw Europy

 

Francuska federacja poinformowała właśnie o tym, w jakich miastach będzie rozgrywana francuska część mistrzostw Europy 2019. Rywalizacja będzie toczyć się w Montpellier (Sud de France Arena), Nantes (Hall XXL) i Paryżu (AccorHotels Arena). Zgodnie z formułą w turnieju wezmą udział 24 zespoły, podzielone na cztery grupy składające się z sześciu drużyn, a każdy z gospodarzy będzie gościł swoją reprezentację zakwalifikowaną automatycznie, podobnie będzie z kolejnymi fazami, aż do półfinałów, które dzielić między sobą będą Francja i Słowenia.

 

Do konkursu na organizację mistrzostw Europy we Francji stanęło 25 miast, z których ostatecznie wyłoniono trzech gospodarzy. Zmagania w fazie grupowej (13-19 września, prawdopodobnie grupa A) toczyć się będą w Montpellier, gdzie rozegranych zostanie piętnaście spotkań. Kolejną rundę (wstępnie zaplanowaną na 21-23 września) gościć będzie Nantes. Faza pucharowa, czyli półfinały, mecze o trzecie i pierwsze miejsce rozgrywane będą natomiast w Paryżu 27, 28 i 29 września. Swojego zadowolenia z miast-gospodarzy nie krył szkoleniowiec Francuzów. „Jestem przekonany, że w tych halach nasza drużyna będzie miała wsparcie kibiców, którego potrzebuje. Gra w Montpellier będzie dla mnie powrotem do przeszłości, kiedy grałem z kadrą w mistrzostwach świata 1986, ostatnim wielkim turniejem organizowanym we Francji” – mówi Laurent Tillie.

 

Losowanie grup mistrzostw Europy odbędzie się 7 lutego 2019 roku w Brukseli. Już teraz jest jednak pewne, że we Francji odbędzie się więcej meczów na najwyższym poziomie. W tym roku Francuzi zostali gospodarzami Final Six Siatkarskiej Ligi Narodów, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

 

 

Źródło: ffvb.org/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY