Znamy datę i uczestników XII Memoriału Zdzisława Ambroziaka

Znamy datę i uczestników XII Memoriału Zdzisława Ambroziaka

296
0
PODZIEL SIĘ

Dwunasta edycja Memoriału imienia Zdzisława Ambroziaka odbędzie się w dniach 15-17 września w Arenie Ursynów w Warszawie. W tym roku udział w tym wydarzeniu wezmą: Łuczniczka Bydgoszcz, ONICO Warszawa, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, LOTOS Trefl Gdańsk, Indykpol AZS Olsztyn oraz GKS Katowice.

 

To już dwunasta edycja

 

W tym roku odbędzie się już dwunasta edycja Memoriału poświęconego sportowcowi, felietoniście, człowiekowi o niezapomnianym głosie, Zdzisławowi Ambroziakami. Podobnie, jak to miało miejsce w ostatnich latach, tak i teraz sześć drużyn rozegra mecze w warszawskiej Arenie Ursynów. W dniach 15-17 września kibice będą mogli oglądać zmagania ekip, które powalczą o puchar. Tegoroczna edycja zapowiada się niezwykle ciekawie, ponieważ do stolicy zawita mistrz Polski (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), piąta drużyna zeszłego sezonu (Indykpol AZS Olsztyn), rewelacja poprzednich rozgrywek PlusLigi (GKS Katowice) oraz Łuczniczka Bydgoszcz, której trenerem jest Jakub Bednaruk, LOTOS Trefl Gdańsk i tradycyjnie już ONICO Warszawa. Organizatorzy zapowiadają, że już niebawem poznamy szczegółowe informacje dotyczące rozgrywek oraz biletów.

 

 

A tak było rok temu i wcześniej

 

Pierwsze miejsce w XI Memoriale Zdzisława Ambroziaka zajęli siatkarze Asseco Resovii Rzeszów, którzy w finale pokonali ówczesnych podopiecznych trenera Jakuba Bednaruka. Na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy LOTOS-u Trefla Gdańsk, którzy w meczu o trzecie miejsce wygrali z Łuczniczką Bydgoszcz. W turnieju tym udział wzięli także siatkarze ówczesnego Effectora Kielce i AZS-u Częstochowy. MVP zawodów został wówczas wybrany Guillaume Samica, który zdecydował się na przedłużenie umowy z klubem z Warszawy, o czym możecie przeczytać TUTAJ.

 

Warto dodać, że najwięcej razy w Memoriale wygrywała drużyna PGE Skry Bełchatów (cztery), trzy razy na najwyższym stopniu podium stawali gracze Asseco Resovii Rzeszów, dwukrotnie po puchar sięgali zawodnicy z Warszawy, a po razie zespoły z Kielc i Olsztyna.

 

 

 

Źródło: ambroziak.org.pl/informacja własna

BRAK KOMENTARZY