Zmiany w składzie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

Zmiany w składzie ZAKSY Kędzierzyn-Koźle

247
0
PODZIEL SIĘ

Po zakończeniu sezonu 2017/2018 w szeregach kędzierzyńskiej ZAKSY zachodzą zmiany kadrowe. Z zespołu odeszli Maurice Torres i Marco Falaschi, którzy zagrają we Włoszech, Rafał Buszek, Korneliusz Banach, Krzysztof Zapłacki i Aleksander Maziarz, a Krzysztof Rejno i Kamil Semeniuk zostaną wypożyczeni do innego klubu.

 

Maurice Torres do kędzierzynian dołączył przed sezonem 2017/2018 w miejsce Dawida Konarskiego, ale nie do końca spełnił pokładane w nim oczekiwania. Szczególnie widoczne było to w końcówce rozgrywek, kiedy Portorykańczyk miał spore problemy ze skutecznością ataku. Po wywalczeniu wicemistrzostwa Polski i czwartego miejsca  Lidze Mistrzów, Maurice Torres wraca do Serie A, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

Po roku spędzonym w ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle na zmianę zdecydował się również Marco Falaschi. Włoski rozgrywający w zespole wicemistrza Polski pełnił rolę głównie zmiennika i bardzo rzadko miał okazję do pojawienia się na boisku. Po zakończeniu rozgrywek ligowych siatkarz postanowił więc wrócić do ojczyzny i dołączyć do BCC Castellany Grotte, o czym więcej przeczytacie TUTAJ.

 

Kamil Semeniuk jest związany z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle od 2012 roku, kiedy bronił jej barw w rozgrywkach Młodej Ligi, zdobywając z nią wicemistrzostwo Polski i brązowy medal. Od 2015 roku siatkarz został włączony do seniorskiej drużyny, ale pełnił rolę głownie zmiennika, chociaż pokazywał swoją dobrą dyspozycję podczas krótkich chwil spędzonych na boisku. Semeniuk po sezonie 2017/2018 zostanie wypożyczony do innego plusligowego, gdzie będzie miał więcej okazji do pokazania swoich możliwości i dalszego rozwijania się. Przyjmujący opuszcza Kędzierzyn z dwoma mistrzostwami i jednym wicemistrzostwem Polski.

 

Krzysztof Rejno z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle był związany od sezonu 2016/2017, szybko jednak został wypożyczony do MKS-u Będzin, by poprawiać swoje umiejętności i nabierać doświadczenia boiskowego. W szeregach będzińskiej drużyny prowadzonej przez Stelio DeRocco środkowy przebił się do pierwszego składu i stał się jedną z czołowych postaci w jej szeregach. Dobra postawa Krzysztofa Rejno została zauważona przez włodarzy kędzierzyńskiego klubu, którzy przez rozgrywkami 2017/2018 włączyli go w szeregi swojego zespołu. Pod wodzą Andrei Gardiniego zawodnik nie miał jednak wielu okazji do gry i wchodził głównie na krótkie zmiany. W nadchodzącym sezonie Krzysztof Rejno ponownie zostanie wypożyczony do plusligowego klubu.

 

Z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle żegna się również Rafał Buszek, który związał się z nią w 2015 roku. Przyjmujący w pierwszym sezonie swoich występów w opolskim klubie zdobył mistrzostwo Polski. Następne rozgrywki były dla siatkarza jeszcze bardziej udane, ponieważ dołożył do swojego dorobku kolejne mistrzostwo kraju oraz wywalczył Puchar Polski podczas Final Four we Wrocławiu. W sezonie 2016/2017 Rafał Buszek był podstawowym zawodnikiem po kontuzji Kevina Tillie, a w rozgrywkach 2017/2018 w większości meczów wychodził w podstawowym składzie kędzierzyńskiej ekipy. Po zakończeniu rywalizacji doświadczony przyjmujący zdecydował się jednak na zmianę klubu.

 

Z wicemistrzem Polski żegnają się również trzej siatkarze, którzy nie mieli wielu okazji do pokazania swojego potencjału: Aleksander Maziarz, Korneliusz Banach i Krzysztof Zapłacki. Drużynę opuszcza także manager Tomasz Drzyzga, a jego miejsce zajmie Wojciech Serafin.

 

 

 

Źródło: zaksa.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY