Zmiany w rozgrywkach PlusLigi 2018/2019

Zmiany w rozgrywkach PlusLigi 2018/2019

222
0
PODZIEL SIĘ

W rozgrywkach PlusLigi 2018/2019 dojdzie do wielu zmian organizacyjnych, które mają za zadanie podnieść poziom widowiska siatkarskiego. Wiadomo, że do rywalizacji o mistrzostwo Polski przystąpi czternaście zespołów, a walka o medale będzie toczyła się do trzech zwycięstw ze zmianą gospodarza przy każdym spotkaniu.

 

Znamy pierwsze szczegóły

 

Włodarze Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej i prezesi klubów uprawnionych do gry w PlusLidze w rozgrywkach 2018/2019 rozpoczęli negocjacje na temat kształtu sezonu i formy rozgrywania meczów. Jak na razie wiadomo, że w PlusLidze występować będzie czternaście zespołów, z których po fazie zasadniczej do play-offów zakwalifikuje się sześć najlepszych drużyn. „To dla nas bardzo ważne, by utrzymać, a być może jeszcze podnieść atrakcyjność fazy play-off, która w minionym sezonie była wyjątkowa. Stąd takie same decyzje w lidze męskiej oraz żeńskiej. Liczę, że ta szóstka znowu wypali i czekają na nas wielkie emocje” – mówi Artur Popko, prezes zarządu PLPS SA. Na razie nie ustalono jeszcze, w jakim systemie rozgrywane będą mecze ćwierćfinałowe i półfinałowe, ale pewne jest, iż o wywalczeniu medali zadecydują trzy spotkania ze zmianą gospodarza przy każdym z nich. W nadchodzącym sezonie nie będzie bezpośredniego spadku z ligi, a ostatnia drużyna PlusLigi rozegra baraż o pozostanie w ekstraklasie z mistrzem I Ligi.

 

 

Wprowadzono również zmianę organizacyjną dotyczącą samej formuły meczowej. Zrezygnowano z dziesięciominutowej przerwy pomiędzy drugim a trzecim setem, która spotykała się z dużą krytyką ze strony zarówno trenerów, jak i siatkarzy. Zamiast tego postanowiono, że po każdej z partii będzie pięć minut przerwy. Dobre wiadomości dla kibiców ma również telewizja Polsat, która będzie transmitować na żywo cztery spotkania z każdej kolejki, a pozostałe trzy będą emitowane na żywo w internecie. O szczegółach tego projektu będziemy informować na bieżąco. Pozostałe szczegóły i zasady działania zostaną ustalone do 30 czerwca 2018 roku.

 

 

 

Źródło: plusliga.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY