Zmiana na stanowisku trenera w Cuprum Lubin

Zmiana na stanowisku trenera w Cuprum Lubin

136
0
PODZIEL SIĘ

Zarząd klubu z Lubina poinformował, że z ważnych powodów rodzinnych trener Daniele Capriotti był zmuszony zrezygnować z prowadzenia drużyny w nadchodzącym sezonie. Włodarze znaleźli już jednak następcę Włocha. W rozgrywkach 2018/2019 lubinian prowadził będzie szkoleniowiec reprezentacji Brazylii kobiet, Marcelo Fronckowiak. 

 

Nieoczekiwana zmiana

 

Pod koniec maja włodarze Cuprum Lubin poinformowali, że nowym trenerem Miedziowych został Daniele Capriotti, pracował już z zespołem jako asystent Gheorghe Cretu w sezonie 2015/2016. Włoch nie będzie jednak w stanie poprowadzić lubinian w nadchodzących rozgrywkach z powodów rodzinnych, a jego miejsce zajmie Marcelo Fronckowiak, który jest pierwszym szkoleniowcem reprezentacji Brazylii kobiet. Zdobył on mistrzostwo Superligi zarówno jako zawodnik i jako trener. Swoją karierę w roli selekcjonera rozwijał pracując z drużynami w Brazylii Francji oraz Rosji, a w sezonie 2018/2019 poprowadzi Cuprum Lubin.

 

 

Zespół w komplecie

 

Cuprum Lubin przed rozgrywkami 2018/2019 przechodzi rewolucję kadrową i do rywalizacji przystąpi w odmienionym składzie. Do zespołu dołączyli nowi środkowi: Damian Boruch, Mariusz Marcyniak oraz Bartłomiej Zawalski, umowę z klubem przedłużył za to Przemysław Smoliński. Na powrót do Lubina zdecydował się Igor Grobelny, który o miejsce w wyjściowym składzie rywalizował będzie z Jakubem Wachnikiem, Filipem Biegunem oraz Masahiro Yanagida, o którego transferze pisaliśmy TUTAJ. Na pozycji libero Cuprum Lubin będzie mogło liczyć na Bartosza Makosia, który ma nadal ważny kontrakt, oraz Jędrzeja Gruszczyńskiego, przenoszącego się z ONICO Warszawa. W zespole pozostał również rozgrywający Maciej Gorzkiewicz, a nowym zawodnikiem na tej pozycji został Kert Toobal. Za atak odpowiadać będą doświadczony Adrian Patucha i Jakub Ziobrowski.

 

 

 

Źródło: ks.cuprum.pl/informacja własna

BRAK KOMENTARZY