Zespół z Zawiercia ma nowego rozgrywającego

Zespół z Zawiercia ma nowego rozgrywającego

88
0
PODZIEL SIĘ

Nowym zawodnikiem zespołu z Zawiercia został Ǵorgi Ǵorgiew, który w minionych rozgrywkach występował we francuskiej drużynie Paris Volley. Macedoński rozgrywający z Aluron Virtu CMC związał się rocznym kontraktem.

 

 

 

Swoją przygodę z siatkówką Ǵorǵi Ǵorǵiew rozpoczął w lidze bułgarskiej, gdzie reprezentował barwy Marek Junion-Iwkoni Dupnica (2010-2015). W Bułgarii siatkarz czterokrotnie sięgnął po mistrzostwo kraju oraz zadebiutował na europejskich parkietach, kiedy to jego drużyna rywalizowała w Lidze Mistrzów. W 2015 roku Ǵorǵi Ǵorǵiew przeniósł się do tureckiej drużyny, Maliye Piyango Ankara, z którą dotarł do półfinału Pucharu Challenge. Turecka przygoda rozgrywającego reprezentacji Macedonii Północnej trwała trzy lata, a w 2018 roku siatkarz wybrał francuski Paris Volley. W sezonie 2019/2020 zespół z Paryża wrócił do Ligue A, a w chwili przerwania sezonu zajmował szóste miejsce i przygotowywał się do walki o Puchar Francji. „Słyszałem mnóstwo dobrych rzeczy o klubie, jego organizacji i ambicjach. Poza tym chciałem grać w PlusLidze, jednej z najmocniejszych lig na świecie. Są tutaj wspaniali kibice i wysoki poziom, chcę poczuć to na własnej skórze”- mówi Ǵorǵi Ǵorǵiew. Nowy rozgrywający Aluron Virtu CMC Zawiercie ma na swoim koncie medale rozgrywek reprezentacyjnych, gdzie z reprezentacją narodową wywalczył trzykrotnie srebro i raz brąz Ligi Europejskiej. Natomiast  w 2019 roku Macedończycy zadebiutowali w Mistrzostwach Europy, a już w styczniu zmierzą się w kwalifikacjach do kolejnej odsłony turnieju. „Choć to stosunkowo młody rozgrywający, to ma już wiele międzynarodowego doświadczenia. To bardzo pracowity i oddany drużynie gracz, który bardzo wiele wniesie do rywalizacji w zespole”– mówi trener Igor Kolaković.

 

 

 

 

Ǵorǵi Ǵorǵiew to drugi zawodnik, który zdecydował się na dołączenie do ekipy Jurajskich Rycerzy, bowiem wcześniej kontrakt z klubem podpisał Flávio Gualberto. W kolejnych dniach włodarze zawierciańskiej drużyny zapowiadają przedstawienie kolejnych zawodników, którzy będą reprezentować klub w sezonie 2020/2021.

 

 

 

Źródło: aluronvirtucmc.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY