Zespół z Lubina ma nowego trenera

Zespół z Lubina ma nowego trenera

146
0
PODZIEL SIĘ

Budowę składu na sezon 2018/2019 włodarze klubu z Lubina rozpoczęli od zatrudnienia nowego trenera, którym został Daniele Capriotti. Włoski szkoleniowiec pracował już w lubińskim klubie w rozgrywkach 2015/2016, kiedy selekcjonerem Miedziowych był Gheorghe Cretu. Wówczas Włoch był asystentem rumuńskiego trenera.

 

Były odejścia

 

Do sezonu 2018/2019 drużyna Cuprum Lubin przystąpi w przebudowanym składzie. Jeszcze przed końcem rozgrywek 2017/2018 wiadomo było, że w nowym sezonie w lubińskich barwach nie zobaczymy Roberta Tähta, który zdecydował się na zmianę ligi i podpisał umowę z Arkasem Izmir, o czym więcej przeczytacie TUTAJ. Z kolei francuski szkoleniowiec, Patric Duflos, zdecydował się na powrót do ligi francuskiej i przyjął propozycję Tours VB. Po zakończeniu sezonu włodarze klubu poinformowali, że oprócz wspomnianej dwójki z zespołem zegnają się także:  Łukasz Kaczmarek, Keith Pupart, Adam Michalski, Miloš Terzić, Dawid Gunia, Michal Masny, Piotr Hain, Marcin Kryś oraz członkowie sztabu szkoleniowego: Tomasz Wasilkowski, Łukasz Łojas i Mateusz Musiał.

 

Czas na powroty

 

Budowę składu na kolejny sezon władze Cuprum Lubin rozpoczęły od zakontraktowania nowego szkoleniowca, którym został Daniele Capriotti. Włoski trener w ostatnim czasie pracował w fińskim Raisio Loimu. Od 2014 roku prowadzi również siatkarską kadrę narodową kobiet w Islandii, z którą zdobył w ubiegłym roku złoty medal na mistrzostwach Europy SCD, organizowanych przez CEV. Jest człowiekiem bardzo aktywnym – uczestniczy w wielu projektach federacji włoskiej, mających na celu rozwój młodzieży w siatkówce halowej i plażowej. W trakcie swojej kariery trenerskiej uzyskał włoską licencję uprawniającą do szkolenia trenerów siatkówki. Jest również wykładowcą akademickim. Włoch pracował już w Lubinie – jako asystent Gheorghe Cretu w sezonie 2015/2016. Po dwóch latach włoski trener wraca do Lubina, by w nadchodzących rozgrywkach poprowadzić samodzielnie lubinian.

 

 

 

Źródło: www.ks.cuprum.pl/informacja własna

BRAK KOMENTARZY