Zespół Kubiaka kończy rundę zasadniczą na pierwszym miejscu

35
0

Runda zasadnicza ligi japońskiej dobiegła końca. Na zakończenie tego etapu rozgrywek o mistrzostwo kraju Panasonic Panthers dopisali do swojego konta porażkę i zwycięstwo. Mimo wszystko obrońcy tytułu, z sześćdziesięcioma ośmioma punktami na koncie, uplasowali się na pierwszym miejscu w tabeli, dzięki czemu powalczą o medale.

W przedostatniej kolejce PlusLigi siatkarze Panasonic Panthers zmierzyli się z zespołem Osaka Sakai. Spotkanie to było bardzo wyrównane, a o ostatecznych wynikach w poszczególnych setach decydowały zacięte końcówki. Starcie to zakończyło się jednak w trzech odsłonach na korzyść rywali ekipy, w której gra Michał Kubiak. Kapitan reprezentacji Polski w tym pojedynku zdobył dziewiętnaście punktów i był jedną z wyróżniających się postaci w swojej drużynie. Polak skończył czternaście na dwadzieścia dziewięć posłanych do niego piłek, co dało mu 48,3% skuteczności w ataku. Kubiak do swojego dorobku dołożył także dwa bloki, dwa asy serwisowe oraz jedno „oczko” atakiem z drugiej linii. Kapitan biało-czerwonych odebrał dziewiętnaście zagrywek rywali, notując 55,3% pozytywnego przyjęcia. Po drugiej stronie siatki bardzo dobrze spisał się Nikola Gjorgiev, który w sezonie 2017/2018 występował w ONICO Warszawa. Macedończyk zdobył dla swojego zespołu dwadzieścia cztery punkty, przy 45,2% skuteczności w ataku.

Panasonic Panthers – Osaka Sakai 0:3 (24:26, 21:25, 28:30)

Pozostałe wyniki dwudziestej dziewiątej kolejki ligi japońskiej:

Gosei Trefuerza – FC Tokyo 3:0 (25:19, 26:24, 25:16)

JT Thunders – Suntory Sunbirds 3:1 (25:19, 25:20, 27:29, 25:16)

JTEKT Stings – Oita Miyoshi Weise Adler 3:1 (25:17, 24:26, 25:15, 25:22)

Toray Arrows – VC Nagano Trident 3:1 (25:21, 23:25, 25:22, 25:19)

Na zakończenie rundy zasadniczej ekipa, w której występuje Michał Kubiak zmierzyła się z Toray Arrows. Spotkanie to rozpoczęło się po myśli mistrzów Japonii, którzy wygrali dwa pierwsze sety. W trzeciej partii szala zwycięstwa przechyliła się na stronę rywali Panasonic Panthers, którzy wygrali tę odsłonę. Obrońcy tytułu przysłowiową kropkę nad „i” postawili w czwartym secie, dzięki czemu triumfowali w całym starciu 3:1. W pojedynku tym kapitan reprezentacji Polski wywalczył dwadzieścia dwa punkty. Polak skończył siedemnaście na trzydzieści cztery posłane do niego piłki, co dało mu 50% skuteczności w ataku. Kubiak zdobył także dwa „oczka” atakiem z drugiej linii, raz powstrzymał rywali blokiem oraz posłał na stronę przeciwników dwa asy serwisowe. Kapitan biało-czerwonych jedenaście razy dobierał zagrywki rywali, notując 31,8% pozytywnego przyjęcia.

Panasonic Panthers – Toray Arrows 3:1 (25:21, 25:21, 23:25, 25:20)