Ivan Zaytsev zagra w Modenie

Ivan Zaytsev zagra w Modenie

301
0
PODZIEL SIĘ

Ivan Zaytsev ostatnie dwa sezony spędził w Sir Safety Conad Perugii, w której występował jako przyjmujący. Siatkarz nie ukrywał jednak, że od następnych rozgrywek ponownie chce grać na ataku, stąd zmiana klubu, a jego nowym pracodawcą została Modena Volley. Zaytsev do Modeny przechodzi jako mistrz Włoch i taki cel chce również osiągnąć ze swoją nową drużyną. 

 

Nadal w czołówce Serie A

 

Ivan Zaytsev większość swojej kariery spędził występując we włoskich klubach, najpierw w RPA-LuigiBacchi.it Perugia, a następnie w sezonie 2006/2007 w M. Roma Volley. Kolejnym przystankiem w karierze zawodnika była Andreoli Latina, gdzie spędził rok, a następnie na cztery lata wrócił do Rzymu. Zaytsev ma na swoim koncie występy również w Lube Banca Marche Maceracie, gdzie grał przez dwa sezony. W 2014 roku Ivan Zaytsev postanowił spróbować swoich sił za granicą i dołączył do Dynama Moskwa, zdobywając z nim brąz i srebro mistrzostw Rosji oraz Puchar CEV. Od sezonu 2016/2017 siatkarz występował jako przyjmujący w Sir Safety Conad Perugii, z którą w ostatnich rozgrywkach zdobył mistrzostwo Włoch. Ivan Zaytsev nie ukrywał, że chciałby wrócić na pozycję atakującego, lecz nie było to możliwe w klubie z Perugii, gdzie pierwszym graczem na tej pozycji jest Aleksandar Atanasijević, stąd decyzja o zmianie zespołu. Wybór zawodnika padł na Azimut Modenę, która przechodzi spore roszady kadrowe po zakończeniu minionego sezonu.

 

 

Nic nie jest jasne

 

W drużynie z Modeny w ostatnim sezonie atmosfera była bardzo napięta, w wyniku czego z zespołem pożegnał się trener Radostin Stoychev, a jego następcą został Julio Velasco, o czym pisaliśmy TUTAJ. Jeszcze podczas rozgrywek Earvin Ngapeth ogłosił, że nie zostanie w klubie na kolejny sezon, zdradzając przy okazji podpisanie kontraktu z mistrzem Rosji, Zenitem Kazań. W Modenie Volley nie zostanie również rozgrywający Bruno Rezende, który podpisał umowę z Cucine Lube Civitanovą i kolejny rok spędzi w tym klubie lub w Brazylii. Nowym zawodnikiem w Modenie będzie za to polski przyjmujący Bartosz Bednorz, o czym pisaliśmy TUTAJ.

 

 

 

Źródło: informacja własna

BRAK KOMENTARZY