Zawiercianie zwyciężyli w pierwszym sparingu

Zawiercianie zwyciężyli w pierwszym sparingu

137
0
PODZIEL SIĘ

Siatkarze Aluronu Virtu Warty Zawiercie w pierwszym przedsezonowym meczu sparingowym zmierzyli się z MKS-em Będzin. Spotkanie to na swoją korzyść rozstrzygnęli zawiercianie, którzy potrzebowali czterech setów na pokonanie będzińskiego zespołu, a wiodącą postacią w drużynie z Zawiercia był Kamil Semeniuk.

 

Pierwszy test na plus

 

Zarówno zawodnicy Aluronu Virtu Waty Zawiercie jak i MKS-u Będzin mają za sobą czterotygodniowy okres przygotowań do rozgrywek sezonu 2018/2019. Mecz sparingowy, jak podkreślają siatkarze, był nie tylko okazją do sprawdzenia formy ale także miłą odmianą w treningach. „To jest taka trochę nagroda dla nas po czterech tygodniach ciężkiej pracy, ponieważ każdy zawodnik chce grać. Jak na pierwszy trening, to nasza gra wyglądała całkiem nieźle. Mamy pewne rzeczy do wytrenowania, nauczenia siebie nawzajem, aby można było wiedzieć na ślepo, kto co zrobi”- mówił Michal Masny. Spotkanie miało wyrównany przebieg i losy każdego z setów, oprócz trzeciej partii, gdzie zawiercianie wygrali z przewagą ośmiu „oczek”, rozstrzygały się w końcówkach. Zawodnicy Aluronu Virtu Warty Zawiercie podkreślają, że brakuje jeszcze świeżości i dynamiki, co było widoczne podczas meczu, ale spotkanie z będzinianami napawa optymizmem. „Wiadomo, że teraz jeszcze zmęczenie nie daje nam grać na 100%. Myślę, że było na tyle dobrze, że możemy być z siebie zadowoleni”- mówił po spotkaniu Krzysztof Rejno.

 

Mecze kontrolne przeciwko drużynie MKS-u Będzin rozpoczynają serię gier kontrolnych, jakie zawierciański zespół rozegra przed startem PlusLigi, do którego pozostał jeszcze miesiąc. „To jest dopiero połowa przygotowań i tak naprawdę w optymalnej formie mamy być dopiero w październiku”- dodaje Krzysztof Rejno. 14 września zespół z Zawiercia rozegra kolejny sparing, a po drugiej stronie siatki ponownie staną siatkarze MKS-u Będzin.

 

 

 

Aluron Virtu Warta Zawiercie- MKS Będzin 3:1 (28:26, 25:17, 25:27, 25:23)

 

 

Składy zespołów:

 

Aluron Virtu Warta Zawiercie: Michał Żuk (3), Mateusz Malinowski (8), Bartosz Gawryszewski (3), Marcin Kania (6), Kamil Semeniuk (20), Michal Masny (4), Krzysztof Andrzejewski (libero) oraz Marcin Waliński (7), Łukasz Swodczyk (1), Krzysztof Rejno (4), Grzegorz Bociek (12), Kacper Popik (2)

 

MKS Będzin: Tomasz Kowalski (3), Mateusz Kowalski (7), Bartłomiej Grzechnik (9), Jan Fornal (9), Jakub Peszko (8), Rafał Faryna (14), Szymon Gregorowicz (libero) oraz Adrian Buchowski (10), Łukasz Kozub (2), Michał Potera (libero)

 

 

 

Źródło: aluronvirtu.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY