Gdańszczanie i olsztynianie zagrają w finale, Łuczniczka Bydgoszcz kończy Memoriał Ambroziaka na...

Gdańszczanie i olsztynianie zagrają w finale, Łuczniczka Bydgoszcz kończy Memoriał Ambroziaka na 5. miejscu

201
0
PODZIEL SIĘ

Drugiego dnia XII Memoriału Zdzisława Ambroziaka kibice mogli obserwować trzy pojedynki, w których nie brakowało walki oraz pozytywnych wrażeń podczas towarzyskich meczów. W starciu o piąte miejsce triumfowała Łuczniczka Bydgoszcz, zaś w meczach półfinałowych zwycięstwo odniosły drużyny Trefla Gdańsk i Indykpolu AZS-u Olsztyn.

 

Drugi dzień turnieju upamiętniającego Zdzisława Ambroziaka rozpoczął się od pojedynku towarzyskiego, w którym udział wzięli m.in. Sebastian Świderski, Jakub Bednaruk, Andrzej Wołkowycki czy Mariusz Sordyl. Zespoły rozegrały dwa sety.

 

Następnie w Hali Arena Ursynów miał miejsce pokaz siatkówki dla seniorów „na siedząco”. Wydarzenie zorganizowali członkowie klubu seniora ze Służewia, a wzięli w nim udział także Sebastian Świderski, Jakub Bednaruk oraz Mariusz Sordyl. Była to świetna okazja, aby pokazać, że siatkówka jest sportem uniwersalnym, a najważniejsza jest w nim dobra zabawa.

 

O godzinie 13:00 zabrzmiał pierwszy gwizdek w meczu o piąte miejsce w turnieju, w którym spotkały się ze sobą siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz i GKS-u Katowice. Pierwszy set rozpoczął się wyrównaną walką. Katowiczanie osiągnęli dwupunktowe prowadzenie (16:14), a po ataku Gonzalo Quirogi powiększyli je do trzech oczek (17:14). Bydgoszczanie powrócili jednak do rywalizacji, doprowadzając do remisu w końcówce (23:23). Ostatecznie po walce na przewagi zwyciężyli siatkarze z Bydgoszczy (33:31).

 

W drugim secie także nie zabrakło walki od początku. Atak Gonzalo Quirogi wyprowadził katowicki zespół na dwupunktowe prowadzenie (7:5), ale gracze z Bydgoszczy nie tracili kontaktu z przeciwnikami. Błąd Bartosza Filipiaka w ataku dał podopiecznym trenera Piotra Gruszki prowadzenie, które następnie powiększyli do czterech punktów (19:15). Ostatecznie katowiczanie nie wypuścili prowadzenia z rąk, wygrywając tę odsłonę (25:22).

 

W trzecim secie katowiczanie osiągnęli trzypunktowe prowadzenie już w pierwszych akcjach (5:2). Mimo reakcji trenera, bydgoszczanie nie zdołali odrobić strat, zaś zespół z Katowic powiększał swoją przewagę. Siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz zdołali powrócić do walki, ale nie odwrócili losów seta i ulegli rywalom (22:25).

 

Czwarty set miał podobny początek jak poprzednie. Bydgoszczanie zdołali wypracować sobie czteropunktową przewagę (11:7). Następnie powiększali ją, ale siatkarze z Katowic nie zwalniali tempa gry i w końcówce odrobili straty, nawiązując z bydgoską drużyną wyrównaną walkę. Ostatecznie jednak skuteczniejsi byli podopieczni trenera Jakuba Bednaruka, a partię zakończył Paweł Gryc asem serwisowym (25:22).

 

W tie-breaku od początku prowadzenie wypracowali sobie bydgoszczanie i to oni prowadzili przy zmianie stron (8:4). Katowiczanie próbowali powrócić do gry, ale szalę zwycięstwa utrzymali po swojej stronie siatkarze Łuczniczki Bydgoszcz (15:12).

 

GKS Katowice – Łuczniczka Bydgoszcz 2:3( 31:33, 25:22, 25:22, 22:25, 12:15) 

MVP: Henrique Batagim (Łuczniczka Bydgoszcz), Paweł Pietraszko (GKS Katowice)

 

Składy drużyn:

GKS Katowice: Marcin Komenda, Serhiy Kapelus, Paweł Pietraszko, Emanuel Kohut, Rafał Sobański, Gonzalo Quiroga, Bartosz Mariański (libero), Adrian Stańczak (libero) oraz Dominik Witczak, Maciej Fijałek, Kacper Stelmach

Łuczniczka Bydgoszcz: Metodi Ananiev, Edgardo Goas, Wojciech Jurkiewicz, Michał Szalacha, Henrique Batagim, Bartosz Filipiak, Adam Kowalsi (libero), Wojciech Kowalski (libero) oraz Jakub Rohnka, Paweł Gryc

 

 


 

 

Pierwszego seta meczu między ONICO Warszawą a Treflem Gdańsk zainaugurowała zagrywka Bartosza Kwolka. Atak Wojciecha Włodarczyka wyprowadził zespół z Warszawy na dwupunktowe prowadzenie (2:0). Warszawianie wypracowali sobie czteropunktową przewagę (4:0), na co zareagował trener Andrea Anastasi. Gdańszczanie powrócili do walki, odrabiając straty. As serwisowy Mateusza Miki zmniejszył straty do dwóch punktów, a następnie siatkarze z Gdańska doprowadzili do remisu (20:20). Ostatecznie ze zwycięstwa w tym secie mogli się cieszyć siatkarze z Warszawy (25:23).

 

W drugim secie od początku trwała wyrównana walka między zespołami. Siatkarze ONICO Warszawa wypracowali sobie trzypunktowe prowadzenie (11:8), ale as serwisowy Mateusza Miki zminimalizował straty (10:11). Między zespołami trwała zacięta walka. Ostatecznie tę partię rozstrzygnęli na swoją korzyść gdańszczanie, którzy zachowali więcej spokoju w końcówce (29:27).

 

W trzecim secie ponownie można było obserwować wyrównaną walkę. Gdańszczanie osiągnęli trzypunktowe prowadzenie (16:13), utrzymują je przez kolejne akcje. Ta partia także padła łupem gdańszczan (25:19).

 

Czwarta partia miała wyrównany przebieg. Zagrywka Damiana Schulza wyprowadziła gdańską drużynę na trzypunktowe prowadzenie (6:3). Siatkarze z Gdańska nie wypuścili z rąk swojej przewagi, choć warszawianie próbowali odwrócić losy meczu. Gracze z Trójmiasta rozstrzygnęli mecz na swoją korzyść (25:23).

 

ONICO Warszawa – Trefl Gdańsk 1:3 (25:23, 27:29, 19:25, 23:25) 

MVP: Maciej Olenderek (Trefl Gdańsk), Jan Firlej (ONICO Warszawa)

 

Składy drużyn:

ONICO Warszawa: Jakub Kowalczyk, Bartosz Kwolek, Andrzej Wrona, Jan Firllej, Nikola Gorgiev, Wojciech Włodarczyk, Damian Wojtaszek (libero), Jędrzej Gruszczyński (libero) oraz Guillaume Samica, Sebastian Warda

Trefl Gdańsk: Piotr Nowakowski, Wojciech Grzyb, Damian Schulz, Artur Szalpuk, Maciej Olenderek (libero), Fabian Majcherski, Szymon Jakubiszak

 

 


 

 

W drugim półfinałowym pojedynku drużyna Indykpolu AZS-u Olsztyn zagrała z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Pierwszego seta rozpoczęła zagrywka Rafała Buszka, zaś akcję ze środka zakończył Jakub Kochanowski. Między zespołami nawiązała się zacięta walka już od początku. Ostatecznie pierwszą partię rozstrzygnęli na swoją korzyść olsztynianie (25:23).

 

W drugiej partii siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle osiągnęli dwupunktową przewagę (5:3), lecz olsztynianie nie przestawali walczyć. W drugim secie emocji nie zabrakło, a cała odsłona zakończyła się grą na przewagi, w której skuteczniejsi okazali się siatkarze z Olsztyna (29:27).

 

Trzeci set, który okazał się być ostatnim, w początkowej fazie przebiegał pod dyktando olsztyńskiej drużyny. Olsztynianie wypracowali sobie trzypunktową przewagę już na początku, utrzymując ją przez kolejne akcje. Po powrocie kędzierzynian do gry, między zespołami trwała zacięta walka. Ostatecznie jednak skuteczniejsi okazali się olsztynianie (25:20).

 

Indykpol AZS Olsztyn – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 3:0 (25:23, 29:27, 25:20)

MVP: Paweł Woicki (Indykpol AZS Olsztyn), Łukasz Walawander (ZAKSA Kędzierzyn-Koźle)

 

Składy drużyn:

Indykpol AZS Olsztyn: Jan Hadrava, Daniel Pliński, Jakub Kochanowski, Blake Sheerhoorn, Paweł Woicki, Adrian Buchowski, Michał Żurek (libero) oraz Tomas Rousseaux, Robbert Andringa, Mateusz Kańczok, Łukasz Makowski

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Krzysztof Rejno, Łukasz Walawander, Rafał Buszek, Łukasz Wiśniewski, Maurice Torres, Sam Deroo, Korneliusz Banach (libero) oraz Kamil Semeniuk, Rafał Szymura

 

 

 

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY