Z Rzeszowa do Serie A. Kędzierski zagra w Sorze

Z Rzeszowa do Serie A. Kędzierski zagra w Sorze

194
0
PODZIEL SIĘ

Michał Kędzierski to kolejny siatkarz, który po zakończeniu sezonu 2017/2018 zdecydował się opuścić drużynę Asseco Resovii Rzeszów. Rozgrywający, który pod względem sportowym zanotował udany sezon na Podkarpaciu, postanowił spróbować swoich sił w lidze włoskiej. Od przyszłego sezonu będzie bronił barw drużyny Biosi Indexa Sora.

 

Postawa dobra, ale do wyniku nie wystarczyła

 

Michał Kędzierski ten sezon może zaliczyć do udanych pod względem sportowym, ale z całą pewnością nie pod względem wyników. Rozgrywający miał więcej okazji do gry, zachwycając kibiców swoimi umiejętnościami, a te poskutkowały zainteresowaniem osobą siatkarza w środowisku zagranicznym. Siatkarz w Asseco Resovii Rzeszów rozpoczynał swoją przygodę z siatkówką w latach 2011-2014. W sezonie 2014/2015 przebywał na zasadzie wypożyczenia w drużynie Cerradu Czarnych Radom, skąd po roku przeniósł się do ówczesnego Effectora Kielce. Tam również rozegrał jeden sezon, zaś potem na kolejny rok wrócił do Radomia. Przed rozgrywkami 2017/2018 ponownie związał się z Asseco Resovią Rzeszów, gdzie występował obok doświadczonego Lukasa Tichacka, a w kilkunastu spotkaniach rozpoczynał grę w wyjściowym składzie. Wchodził na boisko m. in. w kilku trudnych momentach dla zespołu i pokazywał swoją gotowość do pomocy drużynie, a jego postawa raz została nagrodzona statuetką MVP.

 

 

Czas spróbować włoskiej szkoły

 

Po tym jak Asseco Resovia Rzeszów, w związku ze słabymi wynikami minionego sezonu, dokonuje zmian na każdej pozycji, rozgrywający zdecydował się spróbować swoich sił poza granicami naszego kraju. W przyszłym sezonie będzie zbierał doświadczenie w lidze włoskiej w drużynie Biosi Indexa Sora. W tegorocznych rozgrywkach włoskiej Serie A nowy zespół Michała Kędzierskiego zajął trzynaste miejsce w tabeli po rundzie zasadniczej, zdobywając 13 punktów przy czterech zwycięstwach i dwudziestu dwóch porażkach. W kolejnych rozgrywkach drużyna będzie chciała poprawić swój wynik, a pomocy w realizacji tego celu upatruje w dobrej postawie Polaka.

 

 

 

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY