Z Rzeszowa do Gdańska. Łukasz Kozub zagra w Treflu

Z Rzeszowa do Gdańska. Łukasz Kozub zagra w Treflu

28
0
PODZIEL SIĘ

Po przeciętnym sezonie zwieńczonym odległym dziewiątym miejscem ekipa Trefla Gdańsk przechodzi zmiany w celu poprawy wyniku w następnej edycji rozgrywek. Władze klubu poinformowały, że od sezonu 2019/2020 barwy drużyny z Trójmiasta będzie reprezentował Łukasz Kozub, który nad morze przenosi się z Rzeszowa.

 

Zbierać kolejne doświadczenia

 

Łukasz Kozub swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał w zespole AZS Resovia Rzeszów, a także reprezentował barwy drużyny Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. Jego pierwszym klubem w karierze seniorskiej był MKS Będzin, do którego dołączył w sezonie 2016/2017, ale nie zanotował z nim satysfakcjonujących wyników. Dostał tam jednak dużo szans gry, dzięki czemu zbierał doświadczenie meczowe. W będzińskim klubie spędził dwa pełne sezony, a także rozpoczął w nim ostatnie rozgrywki. W grudniu zmienił jednak barwy klubowe. W wyniku kontuzji i problemów związanych z limitem obcokrajowców w zespole Asseco Resovii Rzeszów dołączył do zespołu z Podkarpacia. Dokończył w nim sezon, w którym rzeszowianie uplasowali się na miejscu poza szóstką. Wiadomo już, że rozgrywający nie będzie kontynuował swojej przygody z rzeszowską drużyną. Od sezonu 2019/2020 będzie występował w drużynie z drugiego końca Polski, Treflu Gdańsk, która minione rozgrywki zakończyła na dziewiątym miejscu w tabeli. Z nowym klubem Kozub związał się dwuletnim kontraktem. „Uważam, że przyjście do Gdańska będzie dobrym impulsem w mojej przygodzie z siatkówką. Fajnie jest grać w nowych miejscach, poznawać wielu zawodników, różne szkoły trenerskie. Myślę, że to kolejny krok w przód w mojej karierze. Trefl Gdańsk to bardzo dobre miejsce do rozwoju dla młodych zawodników, a najlepszym przykładem tego jest chociażby Damian Schulz, który spędził tutaj cztery lata, robiąc niesamowity postęp. Liczę na taki sam progres” – zaznaczył Kozub.

 

Nowym trenerem gdańskiego zespołu został Michał Winiarski, o którego transferze pisaliśmy TUTAJ. Wielokrotny reprezentant nie kryje swojej radości z pozyskania tak perspektywicznego zawodnika, którym jest Łukasz Kozub. „Bardzo chciałem pozyskać Łukasza do drużyny, ponieważ jest to zawodnik, który już od kilku lat występuje w PlusLidze, ma za sobą regularne i dobre występy w MKS-ie Będzin. Podoba mi się jego gra, ponieważ widać, że ma naturalny talent do bycia rozgrywającym, dużo widzi  na boisku i potrafi dostosować rozegranie do aktualnej sytuacji. Za jego wyborem przemawiały także sukcesy odniesione w reprezentacji Polski w kategoriach kadetów i juniorów. Myślę, że jest to zawodnik, który przy ciężkiej pracy może bardzo dużo zyskać i zrobić duży krok do przodu w siatkówce seniorskiej. W Treflu Gdańsk rywalizacja na tej pozycji zapowiada się bardzo ciekawie” – zaznaczył szkoleniowiec.

 

 

Młodzieżowy mistrz Europy i świata

 

Warto podkreślić, że Łukasz Kozub może pochwalić się doświadczeniem w rozgrywkach międzynarodowych. Jest jednym z siatkarzy drużyny, która w 2017 roku pod wodzą trenerów Sebastiana Pawlika i Macieja Zendeła wywalczyła mistrzostwo świata juniorów. Warto także podkreślić, że młody rozgrywający ma na swoim koncie wszystkie cztery mistrzowskie tytuły rozgrywek międzynarodowych w kategoriach młodzieżowych: mistrz Europy i świata kadetów oraz mistrz Europy i świata juniorów. W swoim dorobku ma także nagrody indywidualne – w 2016 roku został najlepszym rozgrywającym mistrzostw Polski, a podczas Mistrzostw Świata 2017 odebrał nagrodę dla najlepszego rozgrywającego imprezy. Nowy rozgrywający Trefla Gdańsk aktualnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Polski, która zakwalifikowała się do XXX. Letniej Uniwersjady w Neapolu. Trenuje on pod bacznym okiem trenera Pawła Woickiego oraz jego asystenta Daniela Plińskiego.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów przeczytacie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: www.treflgdansk.pl/informacja własna

BRAK KOMENTARZY