Z PlusLigi do Grecji. Eemi Tervaportti nowym graczem Olympiacosu

Z PlusLigi do Grecji. Eemi Tervaportti nowym graczem Olympiacosu

171
0
PODZIEL SIĘ

Eemi Tervaportti po roku spędzonym w PlusLidze, gdzie bronił barw szczecińskiego klubu, zdecydował się na zmianę otoczenia. Fiński rozgrywający postanowił dołączyć do Olympiacosu Piraeus, który w minionych rozgrywkach wywalczył mistrzostwo ligi greckiej. Umowa siatkarza będzie obowiązywała przez rok. 

 

Kolejny cel do zdobycia

 

Eemi Tervaportti karierę rozpoczynał występami w fińskich klubach, w sezonie 2006/2007 reprezentował Valkeakosken Isku-Veikot, a następnie na dwa lata przeniósł się do Raision Loimu. W rozgrywkach 2009/2010 rozgrywający bronił barw Sun Volley Oulu, by przenieść się do ligi francuskiej, dołączając na rok do Avignon Volley-Ball. W sezonie 2011/2010 Fin grał dla GFCO Ajaccio, a następnie postanowił spróbować swoich sił w Belgii. Eem Tervaportti w latach 2012-2015 grał dla Knack Randstad Roeselare, zdobywając z klubem Puchar Belgii, dwa Superpuchary oraz trzy mistrzostwa. W sezonie 2015/2016 rozgrywający grał w lidze tureckiej dla Galatasaray Stambuł, a następnie na rok wrócił do Francji, dołączając do Stade Poitiers. W rozgrywkach 2017/2018 Eemi Tervaportti grał w PlusLidze, broniąc barw klubu ze Szczecina. Od kolejnego sezonu Fin będzie jednak grał w nowym klubie, wybrał ofertę z Grecji i dołączył do Olympiacosu Piraeus. „Bardzo się cieszę, że będę zawodnikiem Olympiakosu. To największy zespół w Grecji, z bardzo wysokimi celami w lidze i Europie. Słyszałem wiele pozytywnych komentarzy o klubie, śledziłem go w finale Pucharu Challenge. To było coś fantastycznego i mam nadzieję, że kolejny sezon również będzie dla nas udany” – mówił po podpisaniu kontraktu Eemi Tervaportti.

 

W Olympiacosie Piraeus będzie występował również znany z PlusLigi Rafael Koumentakis, który rozgrywki 2016/2017 spędził w Cuprum Lubin.

 

 

 

Źródło: informacja własna

BRAK KOMENTARZY