Z Olsztyna do Będzina. Buchowski zagra w MKS-ie

Z Olsztyna do Będzina. Buchowski zagra w MKS-ie

160
0
PODZIEL SIĘ

Adrian Buchowski ostatnio występował w Indykpolu AZS-ie Olsztyn, z którym wywalczył czwarte miejsce w minionych rozgrywkach. Przyjmujący od następnego sezonu będzie jednak reprezentował barwy MKS-u Będzin, który ma za sobą niezbyt udany rok, zakończony na trzynastej lokacie. Przyjmujący jest pierwszym nowym graczem w Będzinie.

 

Niewiele szans

 

Adrian Buchowski do tej pory miał możliwość występów w wielu polskich klubach na różnych stopniach rozgrywek. W latach 2007-2010 siatkarz grał dla SMS-u PZPS-u Spała, a następnie na rok przeniósł się do Jastrzębskiego Węgla. Rozgrywki 2011/2012 gracz występował w Siatkarzu Wieluń, z którego odszedł do Ślepska Suwałki. W latach 2013-2016 Adrian Buchowski reprezentował barwy plusligowego Effectora Kielce, gdzie miał wiele okazji do gry, ale drużyna prezentowała słaby poziom sportowy. Podczas ostatnich dwóch sezonów przyjmujący grał w Olsztynie, ale w Indykpolu AZS-ie nie miał zbyt wielu szans na pokazanie swoich umiejętności. Siatkarz wchodził na boisko głównie na zmiany zadaniowe, często ratując zespół z trudnych sytuacji. Po wywalczeniu czwartego miejsca zawodnik postanowił zmienić otoczenie i dołączyć do klubu, który będzie w stanie zapewnić mu więcej czasu na boisku, wybór przyjmującego padł więc na MKS Będzin.

 

 

Idzie nowe 

 

MKS Będzin w minionych rozgrywkach zajął trzynaste miejsce, co pozwoliło mu na utrzymanie się w lidze, chociaż sytuacja klubu do samego końca nie była pewna. Jeszcze w trakcie trwania sezonu z posadą pożegnał się trener Stelio DeRocco, a jego miejsce zajął Gido Vermuelen, który będzie nadal prowadził zespół. Z poprzedniego składu w drużynie pozostało na ten moment tylko dwóch zawodników, Artur Ratajczak i Michał Potera, a zdecydowana większość opuściła szeregi MKS-u Będzin, o czym pisaliśmy TUTAJ. Adrian Buchowski jest pierwszym nowym zawodnikiem, który zdecydował się na dołączenie do będzińskiego klubu, przechodzącego rewolucję kadrową, by w nadchodzących rozgrywkach zaprezentować się lepiej niż w minionych.

 

 

 

Źródło: mksbedzin.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY