Z Młodej Ligi do drugoligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki

Z Młodej Ligi do drugoligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki

331
0
PODZIEL SIĘ

Dwaj siatkarze, którzy w minionych rozgrywkach Młodej Ligi reprezentowali RCS Czarnych Radom, w nadchodzącym sezonie wystąpią w barwach Lechii Tomaszów Mazowiecki. Do Tomaszowa Mazowieckiego wypożyczeni zostali: rozgrywający – Łukasz Zugaj oraz przyjmujący – Daniel Ostrowski. Niewątpliwie jest to duży krok w karierze tych siatkarzy.

 

Pochodzący z Radomia rozgrywający, swoją karierę rozpoczął w Czarnych Radom. W 2009 roku z drużyną wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski kadetów. Następnie dwa razy z rzędu zdobył tytuł mistrza kraju juniorów (2010, 2011), a w sezonie 2011/12 wicemistrzostwo Polski. W latach 2010-2012 był także uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. Na swoim koncie ma również występy w barwach narodowych w młodzieżowej reprezentacji Polski. Po zakończeniu nauki w SMS-ie PZPS Spale, przeszedł do PGE Skry Bełchatów. Najczęściej jednak występował w zespole grającym w Młodej Lidze. W ubiegłym sezonie powrócił do Radomia, gdzie wraz z Bartłomiejem Nerojem miał kierować grą Cerradu Czarnych Radom. Zugaj wypadł jednak ze składu, po tym, jak władze klubu zakontraktowały Michała Kędzierskiego. Ta sytuacja spowodowała, że 21-letni siatkarz trafił do zespołu występującego w Młodej Lidze i sporadycznie znajdował się w szerokim składzie radomian na mecze w PlusLidze. Radomski klub rywalizujący o młodzieżowe Mistrzostwo Polski ostatecznie zajął 11. miejsce.

 

Jak zaznaczył pochodzący z Radomia siatkarz, pomysł o przenosinach do innego zespołu skonsultował z trenerem oraz prezesem Cerradu Czarnych Radom, którzy stwierdzili, iż wypożyczenie będzie dobrym krokiem w karierze Zugaja. Rozgrywający zaznaczył również, że idea takiego rozwiązania pojawiła się już w trakcie sezonu.

 

„Pod koniec sezonu dostałem zielone światło od klubu z Radomia. Dostałem telefon od trenera z Tomaszowa Mazowieckiego, by reprezentować barwy Lechii Tomaszów Mazowiecki. Gra w drugiej lidze będzie dla mnie szansą rozwoju, gdzie ze szczebla na szczebel będę mógł podnosić swoje umiejętności” – dodaje rozgrywający.

 

Przyjmujący Daniel Ostrowski swoje pierwsze kroki, podobnie jak Zugaj, stawiał w Czarnych Radom. W sezonie 2008/09 został wicemistrzem Polski w kategorii kadetów. Rok później był już juniorem i w tej kategorii wiekowej zdobył z Czarnymi Radom dwa tytułu mistrza Polski z rzędu – w sezonie 2009/10 oraz 2010/11. W następnym roku zawitał do dorosłej siatkówki. Występując z radomskim klubem w II lidze, wywalczył w sezonie 2011/12 awans do wyższego szczebla rozgrywek. Sezon 2012/13 spędził w barwach KKS Kozienice, natomiast przez ostatni rok był zawodnikiem RCS Czarnych Radom, występujących w rozgrywkach Młodej Ligi. W młodzieżowych zmaganiach o złoty medal mistrzostw Polski, Ostrowski zdobył 154 punkty, co sklasyfikowało go na 37. pozycji w rankingu najlepiej punktujących, zaś w zestawieniu najlepiej przyjmujących zajął 20. lokatę.

 

„Mówiąc o odczuciach jakie mi towarzyszą, jestem pełen nadziei, że to krok do przodu w mojej przygodzie z siatkówką. Naszym celem na najbliższy sezon jest walka o pierwszą ligę. Oprócz siatkówki chciałbym też rozpocząć zaocznie studia magisterskie z wychowania fizycznego, ale dokładnie nie wiem jeszcze w jakim mieście” – tak wypowiedział się o swoich planach na najbliższy czas Daniel Ostrowski.

 

Nie da się ukryć, że pozyskanie Zugaja oraz Ostrowskiego to nie tylko krok do przodu w ich karierze, ale także wzmocnienie drugoligowej Lechii Tomaszów Mazowiecki, która w ubiegłym rozgrywkach sezonie zajęła 7. miejsce w grupie trzeciej. Warto wspomnieć, że w przerwie między sezonami zakontraktowano kilku ciekawych siatkarzy, m.in. atakującego Bartosza Latochę, przyjmującego Adriana Zalewskiego z Avii Świdnik, czy Mariusza Neroja, brata byłego rozgrywającego Cerradu Czarnych Radom, Bartłomieja Neroja.

 

 

 

Autor: Mateusz Marcinkiewicz

 

Źródło: www.wksczarni.pl/ opracowanie własne

 

BRAK KOMENTARZY