Z Będzina do Rzeszowa. Michał Potera nowym libero Asseco Resovii

Z Będzina do Rzeszowa. Michał Potera nowym libero Asseco Resovii

27
0
PODZIEL SIĘ

Kolejne zmiany w klubie z Podkarpacia stały się faktem. Jak informują włodarze Asseco Resovii Rzeszów nowym zawodnikiem, który wzmocni zespół jest Michał Potera. Libero cztery ostatnie latach bronił barw MKS-u Będzin. Umowa doświadczonego zawodnika z rzeszowskim klubem została zawarta na dwa lata.

 

Z Będzina do Rzeszowa 

 

Michał Potera w Będzinie spędził łącznie dziesięć sezonów, bowiem najpierw w 2006 roku libero przeniósł się tam z rodzinnego Rybnika. W MKS-ie Będzin Michał Potera występował do 2012 roku, a później związał się z ówczesnym zespołem AZS-u Politechniki Warszawskiej. W Warszawie siatkarz występował do 2014 roku, jednak po zakończeniu sezonu ponownie zdecydował się na zmianę barw klubowych. Tym razem jego wybór padł na Indykpol AZS Olsztyn, również w Olsztynie Michał Potera spędził dwa lata, będąc jednym z filarów zespołu. Po zakończeniu sezonu 2016/2016 libero zdecydował się na powrót do MKS-u Będzin. W będzińskiej drużynie zawodnik był jedną z kluczowych postaci. Tylko w niedawno zakończonym sezonie 2019/2020 wystąpił w dwudziestu czterech meczach, zabezpieczając drużynę w elemencie przyjęcia i obrony. Pomimo problemów na początku sezonu ostatecznie będzinianie rozgrywki zakończyli na jedenastym miejscu. Dobra postawa Michała Potery skutkowała propozycjami kontraktów z kilku plusligowych klubów, jednak siatkarz zdecydował się na wybór Asseco Resovii Rzeszów, która w minionym sezonie zajęła trzynaste miejsce. Kontrakt Michała Potery obowiązywać będzie przez dwa lata.

 

 

Szereg zmian 

 

W zespole z Rzeszowa po zakończeniu rozgrywek 2019/2020 nie brakuje zmian kadrowych. Zaczynając od ławki szkoleniowej, gdzie od nadchodzącego sezonu zasiadać będą Alberto Giuliani, a jednym z jego asystentów będzie legenda klubu Olieg Achrem. Na powrót do Asseco Resovii zdecydował się Fabian Drzyzga, czego konsekwencją było ostatnie odejście z zespołu Marcina Komendy, o czym pisaliśmy TUTAJ. Do drużyny dołączyli również estoński środkowy Timo Tammemaa, słoweński przyjmujący Klemen Čebulj, Nicolas Szerszeń oraz atakujący Karol Butryn.

 

 

 

Źródło: assecoresovia.pl/opracowanie własn

BRAK KOMENTARZY