Yosleyder Cala został zawodnikiem Budvanskiej Rivijery

Yosleyder Cala został zawodnikiem Budvanskiej Rivijery

317
0
PODZIEL SIĘ

Znany polskim kibicom z krótkiego występu w PGE Skrze Bełchatów kubański przyjmujący, od nowego sezonu będzie reprezentował barwy klubu z Czarnogóry. Do Budvanskiej Rivijery Cala przejdzie z katarskiego Al Rayyan, w którym występował przez ostatni rok. W zespole zastąpi czarnogórskiego przyjmującego Marko Bojića, który zdecydował się na grę we francuskim Paris Volley.

 

Ten mierzący 204 cm wzrostu siatkarz o podwójnym obywatelstwie (kubańskim i amerykańskim) od nowego sezonu będzie bronił barw Budvanskiej Rivijery, z którą związał się rocznym kontraktem. W zeszłym sezonie Yosleyder Cala był zawodnikiem katarskiego Al-Rayyan, z którym w 2014 roku zajął drugie miejsce podczas Klubowych Mistrzostw Świata. Wraz z Kubańczykiem do drużyny z Czarnogóry dołączyło dwóch innych zawodników: środkowy Peter Krsmanović, a także przyjmujący Lazar Ćirović.

 

Kubański przyjmujący jest znany z tego, że często zmienia kluby. Na swoim koncie ma grę w takich drużynach jak Tours VB, Blu Volley Verona, Iraklis Saloniki, czy Korean Airlines. W każdym z tych klubów Yosleyder Cala spędził jeden sezon, a swoje decyzje tłumaczył chęcią rozwijania się. W 2012 roku dołączył do drużyny ówczesnego wicemistrza Polski, PGE Skry Bełchatów. Jednak po paru miesiącach przyjmujący zrezygnował z gry w klubie z województwa łódzkiego. Według oficjalnego oświadczenia, Cala nie spędzał tyle czasu na boisku, ile by chciał. Nie dochodząc do porozumienia z poprzednim trenerem PGE Skry Bełchatów, Jackiem Nawrockim, Cala zdecydował się opuścić klub. Jeszcze w tym samym roku dołączył do tureckiej drużyny Ziraat Bankasi Ankara, jednak i tam nie spędził reszty sezonu 2012/2013.

 

Do sukcesów Kubańczyka można zaliczyć zdobyte w 2012 roku razem z Tours VB Mistrzostwo Francji. Wraz z PGE Skrą Bełchatów w tym samym roku sięgnął pod Superpuchar Polski, a także brąz Klubowych Mistrzostw Świata, rozgrywanych wówczas w Katarze.

 

Budvanska Rivijera wielokrotnie sięgała po tytuł Mistrza Czarnogóry. W latach 2001 i 2002 zdobyła Puchar Serbii i Czarnogóry. Budvanska Rivijera to również jeden z klubów, który regularnie występuje w Lidze Mistrzów. W przyszłym sezonie drużyna z Czarnogóry zagra w grupie C, w której jednym z rywali podopiecznych trenera Sinisa Reljića, będzie wicemistrz Polski, Asseco Resovia Rzeszów. Oznacza to, że Yosleyder Cala powróci do Polski, w której niegdyś występował. Do innych przeciwników Budvanskiej Rivijery należą Berlin Recycling Volleys i ACH Volley Ljubljana.

 

 

Autor: Emilia Skulska

 

Źródło: www.worldofvolley.com

BRAK KOMENTARZY