Startuje XII Memoriał Zdzisława Ambroziaka!

Startuje XII Memoriał Zdzisława Ambroziaka!

365
0
PODZIEL SIĘ

Już dzisiaj rozpocznie się XII Memoriał Zdzisława Ambroziaka, w którym weźmie udział sześć drużyn PlusLigi: ONICO Warszawa, Łuczniczka Bydgoszcz, Indykpol AZS Olsztyn, GKS Katowice, Lotos Trefl Gdańsk oraz ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Turniej jest nie tylko okazją dla zespołów do sprawdzenia swojej formy przed zbliżającym się sezonem, ale także upamiętnieniem wielkiego dziennikarza.

 

Memoriał już po raz dwunasty

 

To już po raz dwunasty drużyny spotkają się, aby rozegrać przedsezonowy turniej towarzyski upamiętniający postać Zdzisława Ambroziaka, wspaniałego siatkarza, dziennikarza, felietonisty zwanego „magikiem mikrofonu”, który przez lata oczarowywał wszystkich swoim głosem. W tegorocznej edycji Memoriału obok drużyny ONICO Warszawa w hali Arena Ursynów wystąpi pięć innych zespołów PlusLigi.

 

Zobacz, co pisaliśmy na temat uczestników turnieju

 

Siatkarze ONICO Warszawa zwyciężyli do tej pory w Memoriale Zdzisława Ambroziaka dwukrotnie (2010 oraz 2013 rok). W ostatnich trzech edycjach zakończyli turniej na drugim miejscu, zaś triumfowali wtedy siatkarze Asseco Resovii Rzeszów.

 

W tym roku obsada jest ponownie mocna, bo oprócz dziewiątej drużyny minionego sezonu zagrają także mistrzowie Polski, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, zdobywcy piątej lokaty poprzedniej edycji, ósme miejsce w klasyfikacji sezonu 2016/2017, LOTOS Trefl Gdańsk, a także GKS Katowice oraz Łuczniczka Bydgoszcz. Można się więc spodziewać, że kolejny turniej ku czci Zdzisława Ambroziaka przebiegnie pod znakiem dobrej siatkówki, a w hali na Ursynowie nie zabraknie wrażeń.

 

Turniej rozgrywany tradycyjnie w warszawskiej Arenie Ursynów jest nie tylko oddaniem czci znakomitemu dziennikarzowi. Co roku cieszy się zainteresowaniem, a udział w nim brały zespoły nie tylko z Polski – w turnieju zagrały takie zespoły jak Arkas Izmir czy Sir Safety Perugia. To świetna okazja dla drużyn ligowych, ale także dla trenerów. Jest to bowiem czas na wypróbowanie możliwych wariantów gry zespołu i eliminacji błędów, które w meczach sparingowych są do zaakceptowania. Bowiem w myśl słów Zdzisława Ambroziaka: „Błądzić jest rzeczą ludzką, ale na Boga nie teraz”, w sezonie ligowym błędy mogą zbyt wiele kosztować.

 

Poniżej przedstawiamy szczegółowy program XII Memoriału Zdzisława Ambroziaka:

 

Piątek, 15.09.2017

(Piaseczno)

18:00 Indykpol AZS Olsztyn vs GKS Katowice

(Hala Arena Ursynów)

18:00 ONICO Warszawa vs. Łuczniczka Bydgoszcz

 

Sobota, 16.09.2017

(Hala Arena Ursynów)

10:00 Mecz przyjaciół siatkówki

13:00 Mecz o V miejsce (przegrane drużyny z piątku)

15:00 Lotos Trefl Gdańsk vs. zwycięzca meczu ONICO Warszawa vs. Łuczniczka Bydgoszcz

17:00 Uroczyste otwarcie XII Memoriału Zdzisława Ambroziaka

17:30 ZAKSA Kędzierzyn – Koźle vs. zwycięzca meczu Indykpol AZS Olsztyn vs GKS Katowice

 

Niedziela, 17.09.2017

(Hala Arena Ursynów)

11:00 Mecz o III miejsce

13:00 Mecz finałowy

Zamknięcie XII Memoriału Zdzisława Ambroziaka

 

 

 

Źródło: www.ambroziak.org.pl, informacja własna/ opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY