X Memoriał Zdzisława Ambroziaka ze wszystkimi medalistami poprzedniego sezonu!

X Memoriał Zdzisława Ambroziaka ze wszystkimi medalistami poprzedniego sezonu!

1250
0
PODZIEL SIĘ

Nie od dziś wiadomo, że jedną z ostatnich faz przygotowań do nowego sezonu są mecze kontrolne. Towarzyskie turnieje pozwalają między innymi sprawdzić wszystkich siatkarzy, poprawić zgranie zawodników i dostarczyć mnóstwa potrzebnych w sezonie informacji. Sześć drużyn PlusLigi będzie miało okazję sprawdzić swoją formę w X Memoriale Zdzisława Ambroziaka.

 

Jubileusz

 

Zdzisław Ambroziak to prawdziwa legenda polskiej siatkówki. W swojej karierze bronił barw aż trzech warszawskich klubów, a w swoim dorobku ma także występy za granicą. Największe ligowe triumfy święcił jednak w barwach warszawskiego AZS-u, z którym trzykrotnie sięgał po mistrzostwo Polski, a dwukrotnie wywalczył srebrny medal. Zdzisław Ambroziak ma także na swoim koncie aż 220 występów w reprezentacji Polski, z którą wywalczył w Stambule brązowy medal Mistrzostw Europy. Po zakończeniu kariery zawodniczej nie rozstał się jednak z siatkówką. Nadal zajmował się swoim ulubionym sportem – tym razem jako dziennikarz i komentator zarówno telewizyjny, jak i prasowy.

 

W styczniu minęło jedenaście lat od śmierci Zdzisława Ambroziaka, a już w październiku odbędzie się już dziesiąty, jubileuszowy turniej poświęcony jego pamięci.

 

 

Wszyscy medaliści

 

X Memoriał Zdzisława Ambroziaka zaplanowano na 16-18 października. W tym roku organizatorzy ściągnęli do Warszawy samą śmietankę polskich klubów. W stolicy wystąpi mistrz Polski sezonu 2014/2015, a jednocześnie srebrny medalista Ligi Mistrzów – Asseco Resovia Rzeszów. W Warszawie nie zabraknie także rewelacji poprzednich rozgrywek, zdobywcy Pucharu Polski i wicemistrza PlusLigi – LOTOSU Trefla Gdańsk. W turnieju weźmie udział również trzecia ekipa minionego sezonu – PGE Skra Bełchatów. Do zespołów, które w maju mogły cieszyć się z zajęcia miejsca na podium, dołączą również inne klasowe zespoły: piąta po sezonie 2014/2015 – Łuczniczka Bydgoszcz oraz dziesiąty zespół poprzednich rozgrywek – Indykpol AZS Olsztyn. Stawkę memoriału uzupełni gospodarz – AZS Politechnika Warszawska.

 

Przypomnij sobie, kto wygrał IX Memoriał Zdzisława Ambroziaka

 

Kibice będą mieli okazję zobaczyć w akcji najlepsze zespoły PlusLigi, dla których turniej będzie jedną z ostatnich okazji do sprawdzenia formy przed rozpoczynającym się pod koniec października sezonem. Bilety na X Memoriał Zdzisława Ambroziaka dostępne będą na stronie www.ucsir.pl.

 

 

Źródło: Informacja własna

BRAK KOMENTARZY