X Memoriał Zdzisława Ambroziaka już 16 października!

X Memoriał Zdzisława Ambroziaka już 16 października!

691
0
PODZIEL SIĘ

Tuż przed rozpoczęciem sezonu ligowego hala Arena Ursynów w Warszawie ponownie zapełni się kibicami, których do obiektu przywiedzie chęć uczczenia pamięci Zdzisława Ambroziaka. To na cześć tego sportowca w dniach 16-18 października odbędzie się jubileuszowy turniej zorganizowany przez fundację im. Zdzisława Ambroziaka przy wsparciu m.in. firmy Polbruk oraz Grupy Ożarów.

 

W wydarzeniu wezmą udział najbardziej utytułowane polskie drużyny: Asseco Resovia Rzeszów, Lotos Trefl Gdańsk, Skra Bełchatów, Łuczniczka Bydgoszcz, Indykpol AZS Olsztyn oraz AZS Politechnika Warszawska. Zespoły przyjadą do Warszawy, aby swoją grą wspomnieć wybitnego sportowca, ale też skorzystać z szansy przetestowania formy tuż przed startem rozgrywek ligowych. Memoriał Zdzisława Ambroziaka, jak co roku, odbędzie się na tydzień przed pierwszymi meczami PlusLigi.

 

Celem przedsięwzięcia jest promowanie sportu wolnego od dopingu oraz zgodnego z zasadami fair play. Założenia te zbiegają się z polityką sponsorów. Polbruk wspiera organizację Memoriału już po raz drugi, w tym roku – wspólnie z Grupą Ożarów. Organizatorzy mogli liczyć nie tylko na wsparcie finansowe ze strony obu firm, ale również pomoc w zakresie przygotowania gadżetów, pucharów oraz nagród rzeczowych dla sportowców i trenerów.

 

Polbruk i Grupa Ożarów chętnie włączają się w organizację przedsięwzięć, którym przyświecają tak szczytne cele. Memoriał to bowiem nie tylko wydarzenie sportowe, ale również sposobność do przywołania z pamięci osoby przez wielu stawianej za wzór do naśladowania, nie tylko w sporcie. A trzeba wiedzieć, że zasady obowiązujące w sporcie i biznesie łączy więcej, niż nam się z pozoru wydaje – mówi Mariusz Ferenc, Prezes Zarządu Polbruk S.A.

 

Tegoroczny Memoriał Zdzisława Ambroziaka to edycja jubileuszowa. Zagrają w nim najlepsze polskie składy. W piątek, 16 października, w hali stołecznej Areny Ursynów zmierzą się AZS Politechnika Warszawska oraz Łuczniczka Bydgoszcz, a w drugim meczu – Lotos Trefl Gdańsk i Indykpol AZS Olsztyn. Drugiego dnia turnieju w akcji zobaczymy pozostałe drużyny, natomiast w niedzielę poznamy zwycięzców, również w kategoriach indywidualnych.

 

Więcej informacji: http://ambroziak.org.pl

 

Bilety: www.ucsir.pl

 

 

 

Źródło: Informacja prasowa

BRAK KOMENTARZY