Wzmocnieni Włosi czekają na Brazylię

Wzmocnieni Włosi czekają na Brazylię

274
0
PODZIEL SIĘ

Już w najbliższy weekend zostaną rozegrane kolejne mecze Ligi Światowej. Reprezentacja Włoch podejmie u siebie Brazylijczyków i to będą dwa ostatnie spotkania tych drużyn w fazie grupowej.

 

Mecze zapowiadają się bardzo ciekawie, ze względu na to, że Brazylia rywalizuje z Polakami o wyjście z grupy i dużo będzie zależało od tych pojedynków. Włosi, jako gospodarz, awans do Final Six mają już zapewniony, ale pomimo tego przodują w tabeli grupy A.

 

W kilku ostatnich meczach trener reprezentacji Włoch, Mauro Berruto dał złapać oddech niektórym zawodnikom i ci gracze, którzy pokazywali się w wyjściowym składzie mogli odpocząć, natomiast na spotkania z Canarinhos trener szykuje powroty.

 

Pomimo czterech porażek, które ponieśli Włosi w ostatnich meczach z Polakami i Irańczykami, trener jest zadowolony z postawy swoich podopiecznych. Chciał, by młodzi zawodnicy zobaczyli jak się gra przy 12 tysięcznej publiczności, gdzie zdarzają się sytuacje o bardzo wysokim stopniu trudności. Mauro Berruto przyznaje, że żal mu jest tych meczów, ale podkreśla, że Irańczycy aktualnie grają najlepszą siatkówkę i wywiezienie od nich punktu, jest bardzo trudnym zadaniem. Włoski selekcjoner gratuluje zawodnikom za charakter, który pokazali w tak trudnych spotkaniach, który pozwolił im na walkę do ostatniego gwizdka.

 

Powrót Ivana Zaytsev’a, Dragana Travicy i innych zawodników z „pierwszej szóstki” jest ogromnym wzmocnieniem dla drużyny Azzurrich. Brazylijczycy będą musieli mocno powalczyć, by wygrać z Włochami, gdyż ich siatkówka jest kompletna i bardzo skuteczna. Pomimo bardzo dobrego występu Vettori’ego, gra Ivana Zaytsev’a robi różnicę i jest on niewątpliwie liderem tej drużyny, którego bardzo trudno zatrzymać w ataku.

 

 

Skład reprezentacji Włoch:

 

Rozgrywający: Dragan Travica, Michele Baranowicz

Atakujący: Ivan Zaytsev, Luca Vettori

Środkowi: Emanuele Birarelli, Simone Buti, Matteo Piano, Simone Anzani

Przyjmujący: Simone Parodi, Filippo Lanza, Jiri Kovar, Luigi Randazzo

Libero: Salvatore Rossini, Andrea Giovi

 

 

 

Autor: Agnieszka Liegmann

 

Źródło: www.federvolley.it / opracowanie własne

 

 

BRAK KOMENTARZY