Wszystko na swoim miejscu

Wszystko na swoim miejscu

549
0
PODZIEL SIĘ

Było wiele dręczących nas pytań po tegorocznej Lidze Światowej. Jest ich więcej po sparingach z Serbami. Na niektóre z nich odpowiada przyjmujący polskiej reprezentacji – Michał Kubiak.

 

Dziennikarze doszukują się źródła niepowodzeń naszych siatkarzy w złej atmosferze panującej w zespole, nieodpowiednio dobranych treningach i braku wzajemnego zaufania. Kubiak zaprzecza jednak wszystkim tym domysłom. Dla nich – siatkarzy – wszystko działa dobrze. Pełne zaufanie do trenera i siebie samych pozwala na utrzymanie właściwych stosunków zarówno na boisku, jak i poza nim.

 

Dodatkową, jeśli nie najsilniejszą, motywację stanowi świadomość celu, o który wspólnie będą walczyć. Przyjmujący zapewnia, że forma w końcu musi przyjść i ma nadzieję, że przyjdzie właśnie na Mistrzostwa Europy. Żaden z reprezentantów nie odważy się jednak na składanie obietnic dotyczących zdobycia krążka. Nie na tym polega zabawa, bo jak mówi Kubiak: „Chcemy po prostu dobrze grać. Jeśli spełnimy ten warunek, to w Europie nie ma drużyny, która nie byłaby do pokonania”.

 

A jeśli wspomnimy zeszłoroczną Ligę Światową, to nie sposób temu zaprzeczyć.

 

 

 

 

 

Źródło: jastrzebskiwegiel.pl

 

Iza Sykut

BRAK KOMENTARZY