Włoska Serie A na sportowych antenach Polsatu

Włoska Serie A na sportowych antenach Polsatu

142
0
PODZIEL SIĘ

Telewizja Polsat przez kolejne trzy sezony będzie transmitowała mecze włoskiej, siatkarskiej Serie A. Planowane są dwa mecze z każdej kolejki zmagań, na początek kibice zobaczyć będą mogli starcia Consar Ravenna – Revivre Axopower Milano oraz Itas Trentino – Emma Villas Siena.

 

We włoskiej Serie A po raz kolejny walczyć będą największe gwiazdy światowego formatu. Bez wątpienia dla polskich kibiców duże znaczenie miało przejście Wilfredo Leona z Zenitu Kazań do Sir Safety Conad Perugii. W lidze włoskiej od tych rozgrywek zobaczyć będzie można również polskich zawodników. Na podpisanie kontraktu z klubem z Modeny zdecydował się Bartosz Bednorz, który ma już na swoim koncie pierwsze trofeum – Superpuchar Włoch, o czym pisaliśmy TUTAJ. W BCC Castellana Grotte występował będzie Wojciech Włodarczyk, znany między innymi z występów w ONICO Warszawa. W klubie z Sory grać będą Kamil Rawiak i Michał Kędzierski, a Damian Domagała został na kolejny rok w Tonno Callipo Calabria Vibo Valentia. Oprócz Polaków na włoskich parkietach zobaczyć będzie można również zawodników znanych z plusligowych parkietów, między innymi Srećko Lisinaca czy Jurija Gladyra.

 

„Polsat Sport od lat kojarzy się z najlepszą polską i światową siatkówką. Cieszę się, że udało nam się pozyskać prawa do pokazywania Serie A1. W tym sezonie te rozgrywki zapowiadają się szczególnie atrakcyjnie. Pokażemy polskim kibicom Leona, Bartosza Bednorza i innych Polaków, których w będzie we Włoszech naprawdę sporo. No i plejadę najlepszych siatkarzy świata z Zajcewem, Juantoreną, Bruno Rezende czy Simonem na czele” – cieszy się dyrektor ds. sportu telewizji Polsat Marian Kmita.

 

Jak podaje oficjalna strona Polsatu Sport, w ramach umowy transmitowane będą po dwa mecze każdej kolejki. Na początek kibice w Polsce zobaczyć będą mogli starcia Consar Ravenna – Revivre Axopower Milano oraz Itas Trentino – Emma Villas Siena.

 

 

 

Źródło: polsatsport.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY