Wilfredo Leon oficjalnie w klubie z Perugii

Wilfredo Leon oficjalnie w klubie z Perugii

249
0
PODZIEL SIĘ

Od dawna wiadomo, że Wilfredo Leon zdecydował się nie przedłużać wygasającej umowy z Zenitem Kazań, a po finale Ligi Mistrzów prezes Gino Sirci potwierdził, że Kubańczyk z polskim obywatelstwem zamienia Superligę na włoską Serie A, przyjmujący podpisał bowiem kontrakt z mistrzem kraju, Sir Safety Conad Perugią.

 

Cieplejszy klimat

 

Wilfredo Leon kontrakt z Zenitem Kazań podpisał cztery lata temu, dwa lata po rezygnacji z występów dla reprezentacji Kuby. Przyjmujący do rosyjskiego giganta przyszedł jako trzykrotny mistrz Kuby oraz wielokrotny medalista turniejów międzynarodowych. Siatkarz szybko zaaklimatyzował się w Rosji i z drużyną Vladimira Alekno dopisał do swojego dorobku kolejne trofea, w klubowej siatkówce zdobywając wszystkie możliwe tytuły. Po czterech latach w Rosji i krótkiej przygodzie w Katarze, Wilfredo Leon zdecydował się nie podpisywać nowej umowy z Zenitem Kazań, o czym pisaliśmy TUTAJ. Po klubowych Mistrzostwach Świata pojawiało się wiele spekulacji na temat nowego pracodawcy Kubańczyka, do końca sezonu nie było jednak oficjalnego potwierdzenia, co do przyszłości Leona. Po zdobyciu złota Ligi Mistrzów szkoleniowiec włoskiego klubu potwierdził, że Kubańczyk z polskim paszportem zagra w drużynie mistrza Włoch, Sir Safety Conad Perugii.

 

 

Kolejne cele

 

Wilfredo Leon w przyszłym sezonie w szeregach Sir Safety Perugii będzie miał szansę na walkę nie tylko o obronę mistrzostwa i Pucharu Włoch, ale również w Lidze Mistrzów, ponieważ klub zajął pierwsze miejsce po fazie zasadniczej Serie A. Kubańczyk nie ukrywał, że rywalizacja na arenie międzynarodowej jest dla niego bardzo ważna i chce nadal się rozwijać, w czym pomoże mu gra właśnie w europejskich pucharach. Sam zespół w nadchodzących rozgrywkach również ma być jeszcze mocniejszy niż w tym sezonie, o czym będziemy na bieżąco informować. Jeżeli wyjmiemy Zenitowi Kazań Leona i dodamy go nam, to różnica między tymi zespołami się zmniejszy. Zenit Kazań na pewno nie będzie próżnował i znajdzie zastępstwo za tego zawodnika. Jestem pewien, że naszą siłą jest niezwykły duch, duch zespołu, który nigdy się nie poddaje. Będziemy mocniejsi. W przyszłym roku przyjedziemy i spróbujemy zwyciężyć” – stwierdził Sirci na antenie Polsatu Sport.

 

Oprócz Wilfredo Leona w zespole na pewno nadal występować dwaj Serbowie, którzy mają za sobą bardzo udane rozgrywki. Nowe, dwuletnie umowy z Sir Safety Conad Perugią podpisali Marko Podraščanin i Aleksandar Atanasijević.

 

 

 

Źródło: informacja własna/Polsat Sport

BRAK KOMENTARZY