Walczyć o dalszy rozwój. Kwolek: „Zamierzam piąć się jeszcze wyżej”

Walczyć o dalszy rozwój. Kwolek: „Zamierzam piąć się jeszcze wyżej”

214
0
PODZIEL SIĘ

Bartosz Kwolek w tym sezonie jest liderem swojego zespołu i w decydujących momentach bierze ciężar gry na swoje barki. Zaufanie jakim trener darzy siatkarza spowodowało, że już teraz przedłużył kontrakt na kolejne dwa lata. Siatkarz nie ukrywa, że w tym momencie jest najważniejszy jest dla niego rozwój i walka o najwyższe cele, co skłoniło go do pozostania w stolicy.

 

W Warszawie na dłużej

 

Dzień po zwycięskim rewanżu przeciwko ekipie Espadonu Szczecin do kibiców dotarła wiadomość o przedłużenie kontraktu z Bartoszem Kwolkiem. Młody zawodnik w każdym spotkaniu prezentuje wysoki poziom i jest liderem zespołu w trudnych momentach. Zaufanie, jakim trener darzy zawodnika spowodowało, że przyjmujący postanowił rozwijać się w stolicy na kolejne dwa lata. „Bardzo się cieszę, że ONICO zaproponowało mi współpracę przez kolejne dwa lata. Jestem zadowolony ze współpracy z trenerem, widzę, jak rozwija się cały klub i mam nadzieję rozwijać się razem z nim” – nie ukrywał swojej radości przyjmujący, który pozostaje na dłużej w stolicy.

 

 

Zobacz, co pisaliśmy na temat nowego kontraktu Bartosza Kwolka

 

 

Być coraz lepszym i pomagać drużynie

 

Bartosz Kwolek w Warszawie spędzi kolejne lata, wcześniej zawodnik rozwijał się pod okiem Jakuba Bednaruka, a w tym sezonie współpracuje ze Stephanem Antigą. Siatkarz wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie ONICO Warszawa, co dla zawodnika w tak młodym wieku jest bardzo ważnym elementem w podnoszeniu umiejętności. „Jeszcze nie tak dawno powtarzałem, że nie chciałbym mieszkać w Warszawie, ale naprawdę polubiłem to miasto i zmieniłem zdanie. W wizji klubu jest dla mnie miejsce i mam nadzieję, że w ciągu tych dwóch lat pomogę w walce o jak najlepsze wyniki” –mówi Bartosz Kwolek. Mistrz świata juniorów podkreślił kwestię, która jednocześnie wiąże się z jego aspiracjami osobistymi, czyli walka o najwyże cele. Warszawianie w tym sezonie liczą się w walce o medale, co pozwala przyjmującemu na sprawdzenie się w trudnych i ważnych momentach. „Cel indywidualny mam niezmiennie ten sam – polepszać swoje umiejętności, z meczu na mecz być coraz lepszym siatkarzem i pracować nad elementami, w których mam jeszcze sporo do poprawy. Jeśli chodzi o drużynę – myślę, że będziemy grali o mistrzostwo Polski. Właściwie to już o to gramy i sądzę, że w dwa lata uda nam się ten cel zrealizować” – mówi Kwolek.

 

 

Nagrodzona postawa

 

Na przestrzeni dotychczasowych spotkań Bartosz Kwolek okazywał się bardzo ważną postacią w zespole, a nawet często był jego liderem. To właśnie taka postawa siatkarza potwierdziła, że warto na niego stawiać i zaowocowała nową umową. Sam przyjmujący również nie kryje radości z możliwości pozostania w Warszawie. „Pokazałem się z całkiem niezłej strony, zarówno trenerowi, jak i włodarzom klubu, co zaowocowało podpisaniem nowego kontraktu w Warszawie. Z roku na rok zamierzam jednak piąć się jeszcze wyżej” – wyjaśnił przyjmujący. Mimo miana rewelacji ligi, siatkarz nie odczuwa presji ani ze strony mediów, ani klubu, gdyż narzuca ją sobie sam, realizując wyznaczone przez siebie cele. Przez wielu Kwolek jest typowany do gry w kadrze, ale on sam póki co skupia się na celach w klubie i rozwoju. „W ogóle o tym nie myślę. W tym momencie skupiam się na grze w klubie, niedługo wejdziemy w decydującą fazę sezonu. Co będzie dalej – zobaczymy” – zakończył Bartosz Kwolek.

 

 

 

Źródło: www.onicowarszawa.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY