Wakacje radomian dobiegają końca

Wakacje radomian dobiegają końca

136
0
PODZIEL SIĘ

Przed siatkarzami Cerradu Czarnych Radom ostatnie dni wakacji. W poniedziałek podopieczni trenera Roberta Prygla zainaugurują przygotowania do sezonu 2018/2019. Podobnie jak inne zespołu PlusLigi, radomianie rozpoczną okres przygotowawczy bez kilku graczy, którzy mają jeszcze zobowiązania w swoich reprezentacjach narodowych.

 

Na początek siłownia

 

W poniedziałek, 13 sierpnia, siatkarze Cerradu Czarnych Radom po wakacyjnej przerwie rozpoczną przygotowania do kolejnego sezonu PlusLigi. Pierwsze spotkanie drużyny z Radomia będzie miało charakter organizacyjny, a w dalszej kolejności radomianie odbędą trening w siłowni Platinum Fitness Radom. Te zajęcia z siatkarzami radomskiego zespołu poprowadzi trener przygotowania motorycznego Jakub Szyszka. W kolejnych dniach zajęcia drużyny z Radomia będą miały miejsce zarówno w siłowni, jak i w hali.

 

 

Okrojony skład także w Radomiu

 

W pierwszym okresie przygotowań zespół Cerradu Czarnych Radom będzie trenował bez czterech swoich zawodników. Dejan Vinčić i Alen Pajenk wraz z reprezentacją Słowenii przygotowują się do wrześniowych mistrzostw świata, które odbędą się w Bułgarii i Włoszech. Tomasz Fornal również ma zobowiązania związane ze wspomnianym turniejem, znalazł się on bowiem w piętnastoosobowym składzie kadry na mistrzostwa globu. Z kolei Reto Giger do radomskiego zespołu dołączy jeszcze pod koniec sierpnia. Nowy rozgrywający radomian aktualnie przygotowuje się z reprezentacją Szwajcarii do turnieju kwalifikacyjnego do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

 

 

Przyjdzie czas na sprawdzian

 

Radomianie będą mogli sprawdzić efekty swoich przygotowań w meczach kontrolnych przed startem PLusLigi. Podopieczni trenera Roberta Prygla pierwsze starcia sparingowe rozegrają w pierwszy weekend września (7-9 września) podczas turnieju we Włoszczowie, a następnie 20 września zmierzą się w Lublinie z Asseco Resovii Rzeszów. Wezmą także udział w turnieju Gran Canaria Volleyball Cup oraz w Turnieju Partnerstwa Regionalnego Czarni.

 

O szczegółowym planie sparingów radomian przeczytasz TUTAJ.

 

 

Skład Cerradu Czarnych Radom na sezon 2018/2019:

 

Rozgrywający: Reto Giger, Dejan Vinčić

 

Środkowi: Alen Pajenk, Michał Ostrowski, Norbert Huber

 

Przyjmujący: Wojciech Żaliński, Kamil Kwasowski, Tomek Fornal, Jakub Rybicki

 

Atakujący: Michał Filip, Maksim Zhigalov

 

Libero: Kacper Wasilewski, Michał Ruciak

 

 

 

Źródło: www.wksczarni.pl / opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY