W Warszawie na dłużej. Wrona podpisał nowy kontrakt

W Warszawie na dłużej. Wrona podpisał nowy kontrakt

263
0
PODZIEL SIĘ

Andrzej Wrona jako ostatni dołączył do ONICO AZS-u Politechniki Warszawskiej przed sezonem 2016/2017. Środkowy przez wcześniejsze trzy lata występował w PGE Skrze Bełchatów, a w 2016 roku postanowił wrócić do rodzinnej Warszawy. Zawodnik zostanie w stołecznym klubie również na następne dwa sezony. 

 

Powrót na dłużej 

 

Andrzej Wrona rozpoczynał swoją przygodę z profesjonalną siatkówką w stołecznych klubach, najpierw w Metrze, a następnie w Legii. Środkowy w 2007 roku przeniósł się do AZS-u Częstochowa, gdzie spędził trzy lata, a następnie do Delecty Bydgoszcz i jego kariera zaczęła rozkwitać. To właśnie z Bydgoszczy Andrzej Wrona przeniósł się do PGE Skry Bełchatów w 2013 roku i spędził tam trzy sezony. Również w 2013 roku środkowy znalazł się w składzie reprezentacji Polski, a już w następnym sezonie cieszył się z wywalczenia mistrzostwa świata. Przed rozgrywkami PlusLigi 2016/2017 Andrzej Wrona zdecydował się opuścić PGE Skrę Bełchatów i przenieść się do ONICO AZS-u Politechniki Warszawskiej. W barwach stołecznej drużyny środkowy pojawił się w większości meczów, prezentując się z dobrej strony. Wysoka skuteczność Wrony spowodowała, że zarówno on, jak i włodarze klubu z Warszawy zdecydowali się na przedłużenie umowy o kolejne dwa lata.

 

Dyrektor sportowy klubu z Warszawy, Paweł Zagumny nie ukrywa, że zatrzymanie w zespole doświadczonego środkowego ma bardzo duże znaczenie w kontekście budowania składu. „Cieszę się, że Andrzej zostaje w Warszawie. Zależało nam na przedłużeniu z nim umowy. On też chciał kontynuować rozpoczętą niecały rok temu współpracę, szybko więc doszliśmy do porozumienia” – powiedział Paweł Zagumny. Andrzej Wrona już kilka dni po zakończeniu sezonu 2016/2017 zapowiada, że nie może doczekać się nadchodzących rozgrywek. „Na moją decyzję wpłynęło wiele czynników. Bardzo podoba mi się ten projekt i chcę dalej w nim uczestniczyć. Istotna jest także osoba nowego trenera. Rozmawialiśmy ze Stephanem Antigą, że ONICO AZS Politechnika Warszawska będzie trzecim klubem, w którym przyjdzie nam razem pracować. Prezes Jolanta Dolecka, Stephane Antiga i Paweł Zagumny budują w Warszawie naprawdę silną drużynę” – powiedział po podpisaniu kontraktu Andrzej Wrona.

 

 

Skład rośnie w siłę

 

Po zakończeniu sezonu 2016/2017 w ONICO AZS-ie Politechnice Warszawskiej zajdzie sporo zmian. Funkcji szkoleniowca nie będzie dłużej pełnił Jakub Bednaruk. Nowym trenerem stołecznego zespołu został Stephane Antiga, o czym pisaliśmy TUTAJ. Po zakończeniu sezonu karierę zawodniczą postanowił zakończyć Paweł Zagumny, który będzie teraz pełnił rolę dyrektora sportowego.

 

Zobaczcie co pisaliśmy o nowej roli Pawła Zagumnego

 

Włodarze ONICO AZS-u Politechniki Warszawskiej w miejsce doświadczonego rozgrywającego ściągnęli utalentowanego Francuza, Antoine Brizarda, o czym pisaliśmy TUTAJ. Nowy dyrektor sportowy zapowiada również nowe transfery: „Już niebawem kibice poznają nazwiska następnych graczy, którzy w sezonie 2017/2018 reprezentować będą nasz klub”.

 

 

 

Źródło: azspw.com/informacja własna

BRAK KOMENTARZY