W turnieju finałowym Ligi Światowej wystąpi jednak sześć reprezentacji!

W turnieju finałowym Ligi Światowej wystąpi jednak sześć reprezentacji!

391
0
PODZIEL SIĘ

Turniej finałowy Ligi Światowej 2013 odbędzie się w dniach 16-21 lipca w argentyńskim Mar del Plata. Początkowo wystąpić w nim miało osiem najlepszych drużyn. Niestety, jak informuje Przegląd Sportowy w Argentynie zobaczymy tylko sześć zespołów.

 

– Organizatorzy ustalili, że w finałach wystąpi tylko sześć, a nie – jak wstępnie planowano – osiem zespołów. A to oznacza, że naszemu zespołowi będzie trudniej wywalczyć awans z grupy, w której są przecież bardzo mocne drużyny z Brazylii, USA, Francji, Bułgarii i Argentyny – mówi kierownik reprezentacji Polski Andrzej Wołkowycki. Oznacza to, że reprezentacji Polski będzie bardzo trudno dostać się do finałowej szóstki.

 

Według nowej formuły z grup A i B, w których zgromadzono najlepszych, do Argentyny pojadą tylko po dwa zespoły. Z grupy C, w której są słabeusze awans wywalczy jedna drużyna. Stawkę uzupełni gospodarz turnieju Argentyna, która po raz trzeci w historii będzie gościła najlepsze zespoły Ligi Światowej. Dodatkowy problem polega na tym, że ostatni mecz grupowy z Bułgarią Polacy rozegrają dwa dni przed pierwszym spotkaniem Final Six  i prosto z Sofii będą musieli polecieć do Argentyny. Pod warunkiem, że triumfatorzy ubiegłorocznej Ligi Światowej zdołają awansować.

 

Teraz pozostaje nam mieć tylko nadzieję, że Polakom uda się awansować do Final Six. Warto zaznaczyć, że w ubiegłorocznej edycji Ligi Światowej naszym reprezentantom udało się pokonać aż czterokrotnie niepokonaną jak dotąd Brazylię. Dlatego też możemy śmiało rzec, że to nasi siatkarze będą jednymi z faworytów do wywalczenia awansu do turnieju finałowego.

 

 

Źródło: www.przegladsportowy.pl

 

 

 

Izabela Piasecka

BRAK KOMENTARZY