W Radomiu o być albo nie być

W Radomiu o być albo nie być

150
0
PODZIEL SIĘ

Już w piątek ONICO Warszawa zagra wyjazdowe spotkanie z Cerradem Czarnymi Radom, które będzie decydujące dla losów awansu warszawian do fazy play-off. W rywalizacji o wejście do najlepszej szóstki PlusLigi pozostaje bowiem nadal cztery zespoły, które mają na swoim koncie taką samą ilość zgromadzonych punktów.

 

Była szansa

 

ONICO Warszawa w ostatniej kolejce mierzyło się z Cuprum Lubin i była stawiane w roli zdecydowanego faworyta. Wygrana za trzy punkty dałaby warszawianom bezpośredni awans do najlepszej szóstki PlusLigi. Ostatecznie jednak gracze trenera Stephane’a Antigi ulegli rywalom po czterech setach, nie dokładając do swojego konta punktów. Taki wynik spowodował, że stołeczni siatkarze nadal muszą walczyć o awans do kolejnej rundy. „Naprawdę nie gramy źle, ale brak nam regularności. Mogliśmy zapewnić sobie spokojny awans, jednak to się nie udało” – podsumował mecz z Cuprum Lubin trener Stephane Antiga.

 

Przegrana ONICO Warszawa i wyniki pozostałych spotkań spowodowały, że sytuacja w tabeli przed ostatnią kolejką stała się jeszcze bardziej wyrównana i zacięta. Cztery zespoły mają na swoim koncie po 54 punkty, a trzy z nich mają losy awansu w swoich rękach, potrzebują do tego jednak zwycięstw za trzy punkty. ONICO Warszawa jedzie do Radomia, by z miejscowymi Cerrad Czarnymi już w piątek stoczyć bój o najlepszą szóstkę. „Spotkanie w Radomiu będzie jeszcze trudniejsze niż to z Cuprum Lubin. Gospodarzy będzie wspierać wielu kibiców, a hala MOSiR jest dość specyficzna. Mecz w Radomiu będzie na wagę złota. Zagraliśmy kapitalny sezon i nie pogodzę się z tym, jeśli nie wejdziemy do najlepszej szóstki” – zapowiada Damian Wojtaszek, libero stołecznego zespołu.

 

Spotkanie w Radomiu ma jednak również duże znaczenie dla gospodarzy, którzy aktualnie są na ósmym miejscu w tabeli. Podopieczni trenera Roberta Prygla w ostatniej kolejce chcą zapewnić sobie awans o jedną lokatę, do tego potrzebują jednak wygranej z ONICO Warszawa.

 

 

 

Źródło: onicowarszawa.pl/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY