W Pelhrimovie Piotr Kantor i Bartosz Łosiak zagrają o złoto!

308
0

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak jak burza przemknęli przez fazę grupową i rundę play-off turnieju, który odbywa się w Pelhrimovie. Polacy nie stracili ani jednego seta i w meczu półfinałowym okazali się zdecydowanie lepsi od duetu z Łotwy, rewanżując się tym samym za przegrany tydzień temu finał zawodów z cyklu World Tour.

Premierowa odsłona spotkania rozpoczęła się po myśli Polaków, którzy popisali się punktowymi blokami, co dało im prowadzenie (3:0). Łotysze jednak wykorzystali słabość reprezentantów Polski w przyjęciu i doprowadzili do remisu (4:4), a chwilę później to oni byli w lepszej sytuacji (5:4). Po czasie na życzenie biało-czerwonych Martins Plavins popisał się asem serwisowym (6:4). Piotr Kantor i Bartosz Łosiak musieli odrabiać straty i udało im się to jeszcze przed przerwą techniczną (10:10), na której to oni mieli „oczko” zaliczki (11:10). Po czasie gra się wyrównała, ale przed decydującą częścią seta dwa punkty przewagi uzyskali Polacy (15:13), a chwilę później powiększyli ją do pięciu „oczek (18:13), by ostatecznie wygrać tę partię 21:13.

Kolejna odsłona rozpoczęła się po myśli Łotyszy (4:1), ale biało-czerwoni dzięki dobrej zagrywce Bartosza Łosiaka zbliżyli się do rywali (3:4), a kilka akcji później doprowadzili do remisu (6:6). Punktowy blok Piotra Kantora dał reprezentantom Polski dwa „oczka” przewagi (8:6). Na przerwę techniczną duety zeszły jednak przy jednopunktowym prowadzeniu Łotyszy (11:10). Po czasie wynik się odwrócił i to Polacy byli lepszą parą (13:11). Wraz z kolejnymi akcjami polscy zawodnicy grali coraz lepiej. Końcówka seta należała do olimpijczyków z Rio de Janeiro, którzy wygrali tę partię 21: i całe spotkanie 2:0, awansując tym samym do finału turnieju, który odbywa się w Pelhrimovie.

Kantor/Łosiak – Plavins/Tocs 2:0 (21:13, 21:15)