W oficjalnym meczu Francuzi mocniejsi od Holendrów

75
0

Reprezentacje Francji i Holandii przygotowują się do wrześniowych mistrzostw świata i w ramach testu formy rozegrały ze sobą trzy spotkania sparingowe. W pierwszym z piątkowych, nieoficjalnych meczów Holendrzy wygrali 3:0, w drugim gospodarze zwyciężyli 2:1. Sobotni, oficjalny pojedynek zakończył się wygraną Francuzów.

Trenerzy Gido Vermuelen i Laurent Tillie ustalili, że w piątek zespoły zagrają ze sobą sześć setów, podzielonych na dwa mecze po trzy partie. Ostatnie odsłony rozgrywane były do piętnastu punktów. W czasie pierwszego meczu najbardziej wyrównana była druga partia i zakończyła się dopiero po zaciętej końcówce na korzyść Holendrów. W trzecim secie również konieczna okazała się gra na przewagi. Podczas tego spotkania najwięcej punktów dla reprezentacji Holandii zdobył Wouter Ter Maat, który zdobył dwanaście „oczek”, a tylko o jedno mniej do dorobku drużyny dołożył Thijs Ter Horst. Podczas drugiego spotkania w pierwszej odsłonie mocniejsza była reprezentacja Francji, ale w kolejnej szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili Holendrzy. W trzecim secie konieczna była gra na przewagi, by wyłonić zwycięzcę, którym ostatecznie byli gospodarze. Najlepszym graczem go stronie holenderskiej był Nimir Abdel-Aziz, kończący mecz z dorobkiem piętnastu punktów.

Francja – Holandia 0:3 (21:25, 26:28, 15:17)

Francja – Holandia 2:1 (21:25, 25:18, 21:19)

W sobotnim, oficjalnym spotkaniu rozgrywanym w Sete reprezentacja Francji nie dała większych szans siatkarzom z Holandii, pokonując ich w trzech setach. Dla podopiecznych trenera Laurenta Tillie było to pierwsze oficjalne starcie sparingowe w ramach przygotowań do mistrzostw świata. Początek pierwszego seta przebiegał wyrównanie, a  żadna ze stron nie była w stanie zapewnić sobie prowadzenia. Ciężar gry na swoje barki wziął Earvin Ngapeth, który w premierowej odsłonie zdobył siedem punktów, w tym trzy zagrywką i przyczynił się do wypracowania zaliczki przez gospodarzy (21:16), która pozwoliła im na zwycięstwo 25:22. Drugi set miał bardzo zbliżony przebieg do pierwszego i ponownie w połowie reprezentanci Francji zapewnili sobie prowadzenie (21:16), w czym pomogli Barthélémy Chinenyeze i Stephen Boyer (25:21). W trzeciej odsłonie trener Laurent Tillie wyszedł zmienionym składem, a reprezentacja Holandii zaczęła lepiej przyjmować i ustabilizowała atak, przez co wyrównana walka toczyła się do ostatniej akcji. Gospodarze w końcówce zdołali zapewnić sobie minimalne prowadzenie i zakończyli mecz na swoją korzyść (26:24).

Francja – Holandia 3:0 (25:22, 25:21, 26:24)

Francja: Benjamin Toniutti, Thibault Rossard, Barthélémy Chinenyeze, Kévin Le Roux, Stephen Boyer, Earvin Ngapeth, Jenia Grebennikov (libero) oraz Jean Patry, Kevin Tillie, Julien Lyneel, Antoine Brizard, Nicolas Le Goff

Źródło: ffvb.org/opracowanie własne