W Japonii ruszyła runda zwycięzców. Dwie wygrane drużyny Kubiaka

32
0

W Japonii rozgrywki o mistrzostwo kraju powoli wkraczają w decydującą fazę. Siatkarze Panasonic Panthers bardzo dobrze rozpoczęli rundę zwycięzców, wygrywając dwa spotkania, dzięki czemu, z dorobkiem jedenastu punktów, zajmują pierwsze miejsce w tabeli i są na dobrej drodze do awansu do kolejnego etapu rozgrywek.

W pierwszym meczu rundy zwycięzców siatkarze Panasonic Panthers zmierzyli się z Toray Arrows. Spotkanie to zakończyło się po myśli zespołu Michała Kubiaka, który wygrał w trzech setach, nie pozwalając rywalom na przekroczenie bariery dwudziestu punktów w żadnej z odsłon. W starciu tym Polak zdobył trzynaście „oczek” w tym trzy blokiem i trzy bezpośrednio z zagrywki. Kubiak udanie skończył sześć na piętnaście posłanych do niego piłek, co dało mu skuteczność w ataku na poziomie 40%. Ponadto kapitan reprezentacji Polski czternaście razy odbierał serwisy rywali, notując w tym elemencie 35,7% pozytywnego przyjęcia.

Panasonic Panthers – Toray Arrows 3:0 (25:14, 25:20, 25:17)

W kolejnym meczu zespół Michała Kubiaka zmierzył się z JTEKT Stings. Starcie to rozpoczęło się po myśli ekipy Panasonic Panthers, która wygrała premierowego seta 25:23. W kolejnej partii szala zwycięstwa przechyliła się na stronę rywali Panter, które zwyciężyły w niej 25:23. Najbardziej zacięta okazała się jednak trzecia odsłona, w której o ostatecznym wyniku zadecydować musiała gra na przewagi, z której zwycięsko wyszła drużyna Michała Kubiaka, triumfując 30:28. Przysłowiową kropkę nad „i” zespół polskiego przyjmującego postawił w czwartym secie wygrywając go 25:12. W meczu tym Polak zdobył dwadzieścia pięć „oczek” w tym pięć bezpośrednio z zagrywki. Kubiak w punkt zamienił siedemnaście na dwadzieścia pięć posłanych do niego piłek, co dało mu skuteczność w ataku na poziomie 68%. Warto zaznaczyć, że w tym elemencie kapitan biało-czerwonych nie popełnił żadnego błędu. Ponadto Michał Kubiak przyjmował ze skutecznością 45,2%.

Panasonic Panthers – JTEKT Stings 3:1 (25:23, 23:25, 30:28, 25:12