W finale Memoriału Ambroziaka mocniejsi olsztynianie

241
0

W meczu finałowym XII Memoriału Zdzisława Ambroziaka rozgrywanego w Warszawie zmierzyli się ze sobą Trefl Gdańsk i Indykpol AZS Olsztyn. O ile pierwsze dwie partie były pod całkowitą kontrolą olsztynian, to gdańszczanie zdołali włączyć się do walki. Ostatecznie jednak pierwsze miejsce zdobyli gracze z Olsztyna, wygrywając po tie-breaku.

Spotkanie rozpoczęło się od wyrównanej walki po obydwu stronach siatki (5:5), ale gracze Indykpolu AZS-u Olsztyn po mocnych zagrywkach i błędach rywali zapewnili sobie zaliczkę (10:6). Trener Andrea Anastasi poprosił o czas, ale jego gracze nadal nie radzili sobie z przyjęciem (8:13). Olsztynianie w dalszym ciągu byli na prowadzeniu, ale gdańszczanie zaczęli odrabiać straty (14:16). Gracze z Pomorza zanotowali kolejny przestój (14:19), a Indykpol AZS Olsztyn zdobywał następne „oczka” (22:17). Gdańszczanie w końcówce popełniali błędy, co uniemożliwiło im odrobienie strat  i ulegli rywalom 18:25.

Druga partia również rozpoczęła się po myśli olsztynian (3:1), którzy zdobywali kolejne punkty atakami ze skrzydeł (5:2), powiększając zaliczkę (8:2). Gdańszczanie nie kończyli swoich akcji i ich straty rosły (4:12), ale zwiększyli ryzyko w zagrywce, co pozwoliło im zbliżyć się do rywali (7:13). Mateusz Mika poderwał zespół do walki (10:14), ale olsztynianie byli nie do zatrzymania (18:10) i zdobywali kolejne „oczka” (23:13). Podopieczni Andrei Anastasiego nie byli w stanie nawiązać walki z rywalami i ulegli im 15:25.

Trzeciego seta od prowadzenia rozpoczęli gdańszczanie (4:2), ale olsztynianie wyrównali stan seta (4:4). Podopieczni trenera Andrei Anastasiego cały czas byli jednak o krok przed rywalami (8:6). Jakub Kochanowski serią zagrywek dał swojej drużynie prowadzenie (10:9), ale gdańszczanie ponownie odskoczyli (16:12) i zdobywali kolejne punkty (19:12). Podopieczni włoskiego szkoleniowca utrzymali koncentrację i zakończyli seta 25:19.

Druga odsłona rozpoczęła się po myśli olsztynian (4:0), którzy kończyli kolejne ataki (6:2). Indykpol AZS Olsztyn stopniowo budował swoje prowadzenie (12:7), ale gdańszczanie poderwali się do walki (10:13) i utrzymywali kontakt z rywalami (13:15). Obydwie drużyny starały się przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale na prowadzeniu byli gracze z Olsztyna (19:16). Podopieczni trenera Andrei Anastasiego doprowadzili do remisu (20:20) i zapewnili sobie „oczko” zaliczki (24:23), a zagrywka Szymona Jakubiszaka zakończyła seta (25:23).

Tie-break rozpoczął się od wyrównanej walki (3:3), ale olsztynianie zdołali zapewnić sobie zaliczkę (5:3), którą utrzymali po zmianie stron (9:7). Przy trzypunktowej stracie o czas poprosił Andrea Anastasi (8:11), po którym nadrobili punkty (10:11). Indykpol AZS Olsztyn nie pozwolił odebrać sobie prowadzenia (12:10) i zakończył seta przy stanie 15:13.

Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (18:25, 15:25, 25:19, 25:23, 13:15)

Trefl Gdańsk: Wojciech Grzyb, Wojciech Ferens, Damian Schulz, Patryk Niemiec, Mateusz Mika, Michał Kozłowski, Fabian Majcherski (libero) oraz Szymon Jakubiszak, Jan Tomczak, Maciej Olenderek

Indykpol AZS Olsztyn: Paweł Woicki, Jakub Kochanowski, Miłosz Zniszczoł, Robbert Andringa, Tomas Rousseaux, Jan Hadrava, Jakub Zabłocki (libero) oraz Łukasz Makowski, Mateusz Kańczok, Daniel Pliński,

Źródło: informacja własna