W Będzinie komplet! Marcin Waliński uzupełni przyjęcie

W Będzinie komplet! Marcin Waliński uzupełni przyjęcie

901
0
PODZIEL SIĘ

Włodarze MKS-u Będzin kontynuują gruntowne przebudowywanie składu swojej drużyny. Niedawno poinformowano o zakontraktowaniu rozgrywającego Jonaha Seifa, a następnym nowym graczem został Marcin Waliński. Były siatkarz Indykpolu AZS-u Olsztyn jest trzecim zawodnikiem na przyjęciu, który będzie stanowił o sile zespołu w przyszłym sezonie.

 

Sprawdź, co pisaliśmy o amerykańskim zawodniku

 

Tylko jedna niewiadoma

 

Marcin Waliński, który dołączy do drużyny MKS-u Będzin w przyszłych rozgrywkach, rozpocznie współpracę z piątym klubem w swojej karierze. Pierwszym zespołem przyjmującego był MKS MDK Trzcianka, w którym występował do 2006 roku. W kolejnym sezonie podpisał kontrakt z PGE Skrą Bełchatów i spędził tam trzy lata. Podczas gry w Bełchatowie Marcin Waliński zdobył mistrzostwo Polski kadetów oraz zajął trzecie miejsce na mistrzostwach Polski juniorów. W 2009 roku 26-letni zawodnik postanowił zmienić środowisko i podpisał kontrakt z klubem z Bydgoszczy, w którym występował aż przez sześć sezonów. W minionych rozgrywkach bronił barw Indykpolu AZS-u Olsztyn, ale po roku spędzonym w drużynie Andrei Gardiniego przeniósł się do MKS-u Będzin.

 

Marcin Waliński jest trzecim przyjmującym, który zasilił szeregi będzinian. Z klubu odeszli wcześniej Michał Żuk, Maciej Pawliński oraz Tijmen Laane. Na tej pozycji 26-latek będzie rywalizował z Jakubem Peszko, który zostaje w klubie na kolejny sezon, a także z nowym siatkarzem będzińskiej drużyny, Australijczykiem Nathanem Robertsem. Wśród przyjmujących brakuje już tylko jednego nazwiska, a co za tym idzie również jednego gracza do skompletowania całego składu MKS-u Będzin na nowy sezon. „Oferta z Będzina daje mi możliwość spędzenia większej ilości czasu na boisku, a na etapie mojej kariery to jest najważniejsze. Jak będzie? Zobaczymy, ale wiem jedno – mam swoje ambicje i będę walczył o to, żeby z tą drużyną je w pełni zrealizować” – przyznał sam siatkarz.

 

 

Przebudowani będzinianie

 

W minionych rozgrywkach PlusLigi MKS Będzin zajął ostatnią, czternastą pozycję w klasyfikacji. Taki rezultat sprawił, że władze klubu razem ze szkoleniowcami podjęli decyzję o przebudowaniu składu swojej drużyny. Już od dłuższego czasu poznajemy kolejnych nowych graczy, którzy będą wchodzić w szeregi zmienionego zespołu. Na pozycji środkowego w ekipie z Będzina nie pozostał żaden z zawodników, którzy walczyli w minionym sezonie. W nadchodzących rozgrywkach zobaczymy za to Krzysztofa Rejno, który został wypożyczony z ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, Artura Ratajczaka oraz dwóch młodych i utalentowanych graczy Dawida Wocha i Mateusza Kowalskiego. Również na innych pozycjach pojawiło się wielu nowych zawodników. Łącznie w będzińskiej ekipie pozostało jedynie trzech siatkarzy, a klub pożegnał się aż z jedenastoma.

 

Zobacz, co pisaliśmy o transferze młodego środkowego

 

 

 

Źródło: www.mksbedzin.pl / opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY