Vital Heynen nowym trenerem Sir Safety Conad Perugii

Vital Heynen nowym trenerem Sir Safety Conad Perugii

40
0
PODZIEL SIĘ

Szkoleniowiec reprezentacji Polski, Vital Heynen, wbrew wcześniejszym zapowiedziom o skupieniu się wyłącznie na trenowaniu polskiej kadry, zdecydował się objąć posadę pierwszego trenera we włoskiej Serie A. Belg będzie stał na czele Sir Safety Conad Perugii i zarazem zadebiutuje jako szkoleniowiec w lidze włoskiej.

 

Nowe wyzwanie

 

Vital Heynen obecnie jest selekcjonerem reprezentacji Polski, z którą walczy podczas Final Six Ligi Narodów, a drugą grupę przygotowuje do kwalifikacji do Igrzysk Olimpijskich, które odbędą się w dniach 9-11 sierpnia w Gdańsku. Belgijski szkoleniowiec wbrew zapowiedziom sugerowanym po odejściu z VfB VfB Friedrichshafen, nie zamierza ograniczać się jedynie do pracy z biało-czerwonymi. Heynen podpisał bowiem umowę z gigantem włoskiej Serie A, Sir Safety Conad Perugią. „Dlaczego Perugia? Z trzech powodów. Pierwszym jest prezes, ponieważ po pierwszej rozmowie czułem, że złapałem z nim wspólny język i uznałem, że jesteśmy podobni. Drugim jest miasto i kibice żyjący siatkówką. Trzecim powodem jest drużyna. Wspaniały zespół na najwyższym poziomie, który walczy o wszystko” – mówił Vital Heynen po podpisaniu kontraktu. Szkoleniowiec będzie miał przed sobą trudne zadanie, ponieważ właściciel klubu z Perugii nie ukrywa, że dla niego liczą się trofea na każdym froncie, na którym walczy jego klub. Vital Heynen pokazał jednak, że dla niego nie ma rzeczy niemożliwych i że jego cele, pokrywają się z celami klubu.

 

Belgijski szkoleniowiec obecnie prowadzi polską reprezentację podczas Final Six Ligi Narodów w Stanach Zjednoczonych. Heynen ma w Polsce również drugą grupę zawodników, którzy przygotowują się do turnieju kwalifikacyjnego do Igrzysk Olimpijskich, który w dniach 9-11 sierpnia odbędzie się w Gdańsku. To właśnie ta impreza, a następnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio są dla biało-czerwonych priorytetem. Heynen z Polakami zakwalifikował się do Final Six Ligi Narodów w 2018 roku, a następnie obronił mistrzostwo świata w Turynie.

 

 

Więcej informacji dotyczących transferów znajdziecie TUTAJ!

 

 

 

Źródło: sirsafetyperugia.it/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY