Velasco podał szeroki skład na Ligę Narodów. Conte wraca do kadry

Velasco podał szeroki skład na Ligę Narodów. Conte wraca do kadry

256
0
PODZIEL SIĘ

Liga Narodów, która zastąpiła dotychczasowe rozgrywki Ligi Światowej, startuje w ostatni weekend maja. Karty przed startującym turniejem odkrył Julio Velasco, trener reprezentacji Argentyny. Na szerokiej liście szkoleniowca nie zabrakło doświadczonych zawodników, jak Luciano DeCecco i Sebastian Sole, czy znanego z PlusLigi Gonzalo Quirogi.

 

Zostały ostatnie dni

 

W ostatni weekend maja rozpocznie się pierwsza faza Ligi Narodów, która po wielu latach zastąpiła rozgrywaną dotychczas Ligę Światową. Reprezentacja Argentyny swoje pierwsze mecze w turnieju zagra przeciwko reprezentacjom: Chin, Stanów Zjednoczonych i Bułgarii, a spotkania odbędą się w chińskim mieście Ningbo. W kolejny weekend Argentyńczycy będą mieli okazję sprawdzić się jako gospodarz i podejmą na swoim terenie drużyny z Iranu, Kanady i Włoch. Kolejne starcia z udziałem kadry Argentyny będą miały miejsce we Francji, gdzie na ich drodze staną Serbia, Korea Południowa i gospodarze tej fazy rozgrywek. Tydzień później podopieczni trenera Velasco przeniosą się do Niemiec żeby podjąć walkę z graczami Andrei Gianiego oraz reprezentacjami Japonii i Rosji. Ostatni turniej fazy grupowej z udziałem Argentyńczyków odbędzie się w Australii. Tam Julio Velasco będzie starał się doprowadzić podopiecznych do zwycięstwa nad Australią, Polską i Brazylią.

 

Przypomnij sobie, co pisaliśmy o przygotowaniach Argentyńczyków

 

 

Sytuacja reprezentacji Argentyny nie należy do najłatwiejszych. Trener Velasco będzie musiał podzielić swoją drużynę na dwie grupy, ponieważ Liga Narodów nakłada się na turniej w Boliwii. Ponadto w kadrze na pierwsze mecze sezonu reprezentacyjnego zabrakło takich graczy jak Alexis González i José Luis González, którzy ze względu na swój wiek potrzebują więcej czasu na regenerację i przygotowania do sezonu. Nie zabraknie również powrotów. Do kadry wraca, znany między innymi z gry w PlusLidze Facundo Conte, który po roku nieobecności ponownie zagra w barwach narodowych. Powołanie otrzymał również Ezequiel Palacios, były gracz Indykpolu AZS-u Olsztyn, który w poprzednim sezonie nie mógł zagrać w reprezentacji, ze względu na regulamin.

 

 

 

Szeroki skład reprezentacji Argentyny na Siatkarską Ligę Narodów:

 

Rozgrywający: Luciano De Cecco (kapitan), Matias Sanchez, Maximiliano Cavanna

 

Środkowi: Agustin Loser, Sebastian Sole, Pablo Crer, Martin Ramos, Joaquin Gallego, Gaston Fernandez, Nicolas Zerba

 

Atakujący: Bruno Lima, Gaspar Bitar, German Johansen

 

Przyjmujący: Jan Martinez Franchi, Lisandro Zanotti, Cristian Poglajen, Facundo Conte, Gonzalo Quiroga, Nicolas Bruno, Ezequiel Palacios, Tomas Lopez, Alejandro Toro, Luciano Zornetta

 

Libero: Ignacio Fernandez, Santiago Danani, Franco Massimino

 

 

Sztab szkoleniowy reprezentacji Argentyny:

 

Trener: Julio Velasco

 

Asystent trenera: Julian Alvarez

 

II asystent trenera: Hernan Ferraro

 

Lekarz: Arnoldo Albero, Giacomo Piccirilli

 

Fizjoterapeuta: Carlos Trolla, Juan Cheulani

 

Menedżer drużyny: Osvaldo Celia

 

 

 

Źródło: volleyball.world/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY