Uniwersjada: Polacy bez straty seta wygrywają z Kanadyjczykami w ostatnim meczu fazy...

Uniwersjada: Polacy bez straty seta wygrywają z Kanadyjczykami w ostatnim meczu fazy grupowej

29
0

Reprezentacja Polski odniosła czwarte zwycięstwo w fazie grupowej Letniej Uniwersjady w Neapolu. Biało-czerwoni po trzech setach pokonali Kanadyjczyków, którzy tylko w pierwszej partii osiągnęli granicę dwudziestu punktów. Tym samym rywalizację grupową Polacy zakończyli z kompletem zwycięstw i bez straty seta.

Mecz rozpoczął się zaciętą walką od pierwszych piłek, a zespoły utrzymywały ze sobą kontakt punktowy. Na pierwszej przerwie technicznej minimalne prowadzenie obejmowali biało-czerwoni (8:7), a po wznowieniu gry zdołali wyjść na dwa „oczka” przewagi (10:8). W dalszej kolejności powiększyli ją do czterech punktów (13:9) i z taką różnicą prowadzili także na drugim czasie technicznym (16:12). W decydującej fazie inauguracyjnej odsłony utrzymywali kontrolę nad grą i powiększali swój dorobek punktowy (19:14), zapisując pierwszą odsłonę na swoim koncie (25:20).

Drugiego seta zespoły zainaugurowały wymianą punktów (1:1). Biało-czerwoni wyszli na dwupunktowe prowadzenie (3:1), ale Kanadyjczycy dość szybko zdołali wyrównać wynik (4:4). Inicjatywę jednak stale utrzymywali po swojej stronie Polacy, prowadząc na pierwszej przerwie technicznej (8:6). Po wznowieniu gry powiększyli swoją przewagę do czterech „oczek” (11:7), a następnie utrzymywali rywali na dystans (16:12). Wyraźnie kontrolowali grę w końcówce i powiększali swój dorobek punktowy. W rezultacie drugiego seta zapisali na swoim koncie z różnicą dziewięciu „oczek” (25:16)

Trzecia odsłona ponownie rozpoczęła się wymianą punktów (1:1), a zespoły nawiązały ze sobą walkę od pierwszych piłek (3:1, 4:4). Na pierwszej przerwie technicznej dwupunktowe prowadzenie obejmowali Kanadyjczycy (8:6), ale po powrocie na boisko biało-czerwoni momentalnie odrobili straty, a następnie wyszli na dwupunktowe prowadzenie (10:8). Kanadyjczycy początkowo nie tracili kontaktu z przeciwnikami, ale Polacy szybko objęli cztery „oczka” przewagi (14:10) i z taką różnicą punktową prowadzili na drugim czasie technicznym (16:12). W dalszej fazie seta powiększali swój dorobek punktowy. Choć Kanadyjczycy próbowali powrócić do gry, biało-czerwoni skutecznie im to uniemożliwiali. Trzecią partię zapisali na swoim koncie z przewagą siedmiu punktów (25:18).

Polska – Kanada 3:0 (25:20, 25:16, 25:18)

Polska: Michał Kędzierski, Bartłomiej Lipiński, Bartłomiej Lemański, Patryk Niemiec, Bartosz Filipiak, Kamil Semeniuk, Mateusz Masłowski (libero) oraz Łukasz Kozub, Damian Domagała, Paweł Halaba, Jan Nowakowski

Kanada: Reece Dixon, Seth Friesen, George Hobern, Pierce Johnson, Jonathan Moate, Craig Ireland, Jordan Pereira (libero) oraz Zachary Hutcheson, Blain Cranston, Dylan Mortensen, Mason Matcalf