Udany rewanż olsztynian na LOTOSIE Treflu

189
0

Siatkarze LOTOSU Trefla Gdańsk i Indykpolu AZS-u Olsztyn w ramach pierwszych przygotowań do sezonu ligowego rozgrywają ze sobą mecze sparingowe. W pierwszym pojedynku górą byli podopieczni trenera Andrei Anastasiego. W drugim starciu olsztynianie zrewanżowali się rywalom i pokonali ich w czterech setach.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gdańszczanie, którzy po udanej zagrywce Damiana Schulza prowadzili 3:1. Dzięki kolejnym skutecznym zagraniom LOTOS Trefl Gdańsk powiększał zaliczkę (12:8). Siatkarze z Olsztyna coraz pewniej czuli się w tym meczu, a punkty zdobywali głównie Blake Scheerhoorn i Daniel Pliński. Prowadzenie mieli podopieczni trenera Andrei Anastasiego, którzy ani razu nie oddali prowadzenia i wygrali pierwszą partię 25:21.

Początek drugiej odsłony rozpoczął się po myśli Indykpolu AZS, a po skutecznym bloku Daniela Plińskiego było 5:2. Zawodnicy Roberto Santilliego utrzymywali kilka punktów przewagi, a kolejne punkt zdobywał również Adrian Buchowski. Gdańszczanie starali się odrobić straty, a prym w ataku wiódł Wojciech Ferens. Jak się okazało później okazało, to nie wystarczyło, gdyż więcej kontrataków kończyli olsztynianie, wygrywając drugiego seta 25:19.

Po przerwie trener Roberto Santilli dokonał kilku zmian w składzie. Trzecia odsłona środowego sparingu przypominała pierwszą. Od początku rytm gry nadawali zawodnicy z Gdańska, a dzięki uderzeniom Wojciecha Ferensa szybko zdobyli kilka punktów przewagi. Straty w zespole ze stolicy Warmii i Mazur starał się odrobić Adrian Buchowski, a po jego kolejnym uderzeniu i serii bloków Plińskiego pozostał tylko punkt do odrobienia (22:23). Szalę zwycięstwa w zaciętej końcówce przechylili na swoją stronę olsztynianie, ostatecznie wygrywając 41:39.

Dobra gra olsztynian trwała również w czwartym secie. Po udanym ataku Pawła Pietkiewicza, olsztynianie prowadzili 3:1. Gdańszczanie nie dali jednak za wygraną i dość szybko doprowadzili do wyrównania. Od tego momentu walka na parkiecie toczyła się punkt za punkt. Gdańszczanie po udanych atakach byli na trzypunktowym prowadzeniu (17:14), ale olsztynianie błyskawicznie odrobili straty. Końcówka należała do siatkarzy Indykpolu AZS-u Olsztyn, którzy wygrali 25:23, jak i całe spotkanie 3:1.

W zespole Indykpolu AZS-u Olsztyn najlepszymi zawodnikami byli Adrian Buchowski (18 punktów) oraz Blake Scheernchoorn (15 punktów). Wielokrotnie punktowali również środkowi, Daniel Pliński i Miłosz Zniszczoł, którzy w sumie zdobyli 25 punktów. Liderem LOTOSU Trefla Gdańsk był Damian Schulz, zdobywca 19 „oczek”.

Indykpol AZS Olsztyn – LOTOS Trefl Gdańsk 3:1 (21:25, 25:19, 41:39, 25:23)

Indykpol AZS Olsztyn: Paweł Woicki, Daniel Pliński, Miłosz Zniszczoł, Blake Scheerhoorn, Adrian Buchowski, Paweł Pietkiewicz, Michał Żurek (libero) oraz Jakub Zabłocki, Łukasz Makowski

LOTOS Trefl Gdańsk: Michał Kozłowski, Damian Schulz, Mateusz Mika, Szymon Jakubiszak, Patryk Niemiec, Piotr Nowakowski, Maciej Olenderek (libero) oraz Wojciech Grzyb, Wojciech Ferens, Tomczak, Majcherski, Ptaszyński

Kolejne sparingi siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn rozegrają 31 sierpnia i 1 września z Lotosem Treflem Gdańsk w Lęborku.

Źródło: indykpolazs.pl/opracowanie własne