Tsvetan Sokolov na dłużej w Cucine Lube Civitanovie

Tsvetan Sokolov na dłużej w Cucine Lube Civitanovie

157
0
PODZIEL SIĘ

Bułgarski atakujący Tsvetan Sokolov występuje w Cucine Lube Civitanovie od 2016 roku, a po zakończeniu rozgrywek 2017/2018 zdecydował się na przedłużenie kontraktu o kolejne trzy lata, do końca sezonu 2020/2021. Klub tym samym chce zapewnić sobie stabilność składu i możliwość utrzymania wysokiego poziomu.

 

Kolejne lata w Cucine Lube

 

Tsvetan Sokolov ma już na swoim koncie występy w czołowych europejskich klubach, z którymi wywalczył wiele trofeów. W latach 2009-2011 co rok zdobywał Klubowe Mistrzostwa Świata z Diatec Trentino, a także medale mistrzostw Włoch. Na rozgrywki 2012/2013 atakujący przeniósł się do Bre Banca Lannutti Cuneo, a następnie na rok wrócił do Trydentu. Kolejnym przystankiem w karierze Bułgara była liga turecka, gdzie dwa lata grał dla Halkbanku Ankara. W 2016 roku Tsvetan Sokolov zdecydował się na powrót do Włoch, dołączając do Cucine Lube Civitanovy. Podczas sezonu 2016/2017 siatkarz wywalczył Puchar i Mistrzostwo Włoch, a w minionych rozgrywkach zajął drugie miejsce w Klubowych Mistrzostwach Świata, Lidze Mistrzów oraz Serie A. Siatkarz zdecydował się jednak na podpisanie z drużyną kolejnej umowy, która będzie obowiązywać do końca sezonu 2020/2021. Włodarze klubu i sam zawodnik nie ukrywają, że zależy im na stabilności i osiąganiu kolejnych celów. „Dla mnie to zaszczyt nosić koszulkę Cucine Lube Civitanowy przez kolejne trzy lata. Tutaj każdy z nas ma nie tylko cele i marzenia, ale również wspólną pracę, żeby je spełnić. Jestem pewny, że w kolejnych latach będziemy szli w tym samym kierunku, jakim jest bycie zawsze na szczycie” – mówił Tsvetan Sokolov po podpisaniu kontraktu. Podobnego zdania jest dyrektor sportowy klubu, któremu zależy na utrzymaniu wysokiej jakości drużyny i osiąganiu dobrych wyników w kolejnych latach.

 

 

Cucine Lube Civitanova w przyszłym sezonie wystąpi w innym składzie, niż w minionych rozgrywkach, ale włodarze klubu zapewniają, że ma to przynieść podniesienie poziomu sportowego.

 

Zobacz co pisaliśmy o zmianach w Cucine Lube Civitanovie

 

 

 

Źródło: lubevolley.it/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY