Trefl Gdańsk skompletował skład na sezon 2018/2019

Trefl Gdańsk skompletował skład na sezon 2018/2019

231
0
PODZIEL SIĘ

Drużyna Trefla Gdańsk po zakończeniu rozgrywek 2017/2018 przeszła przebudowę kadrową i do kolejnego sezonu przystąpi w odmienionym składzie. Dzisiaj gdańszczanie zakończyli budowanie zespołu i podali nazwisko ostatniego zawodnika, który dołączył do klubu. Nowym przyjmującym został właśnie wracający do PlusLigi oraz Gdańska, Miłosz Hebda.

 

Powrót do Gdańska

 

Miłosz Hebda ostatni rok spędził w lidze włoskiej, gdzie nie miał jednak wielu okazji do pokazania swoich możliwości. Po sezonie występów w New Mater Volley Castellana Grotte przyjmujący zdecydował się na powrót do Gdańska, gdzie grał w latach 2015-2017. Siatkarz związał się z klubem rocznym kontraktem. „Decyzja była prosta – musieliśmy znaleźć jak najlepsze rozwiązanie na zamknięcie pozycji przyjmującego, więc gdy dowiedziałem się, że Miłosz myśli o powrocie z Włoch do Polski, od razu zaczęliśmy rozmawiać. Bardzo się cieszę, że Miłosz ponownie będzie grać w Gdańsku, ponieważ to zawodnik, który poza swoimi umiejętnościami na boisku zawsze wnosi do zespołu także bardzo pozytywną energię” – mówi trener Andrea Anastasi. Swojej radości z powrotu do Polski i gdańskiego klubu nie ukrywa również sam zawodnik: „Czuję się tutaj jak w domu, z tych dwóch poprzednich sezonów mam tu wielu przyjaciół, więc jestem szczęśliwy, że będę mógł ponownie bronić żółto-czarnych barw. Dam z siebie wszystko, by jak najmocniej pomóc drużynie oraz wspierać kolegów zarówno na boisku, jak i poza nim. Cieszę się z tego powrotu także dlatego, że znam system pracy trenera Anastasiego oraz oczywiście część zawodników, z którymi grałem tutaj dwa sezony temu”.

 

 

Skład zamknięty

 

W gdańskim Treflu doszło do sporych zmian kadrowych i do sezonu 2018/2019 drużyna przystąpi w odmienionym składzie. Za rozegranie nadal odpowiadał będzie Michał Kozłowski, a nowym zawodnikiem został Marcin Janusz, który przychodzi do Gdańska w miejsce TJ’a Sandersa. Roszady zaszły również na pozycji atakującego, klub bowiem pożegnał się Bradem Gunterem i Damianem Schulzem, a teraz za punktowanie odpowiadać będą Maciej Muzaj i Kewin Sasak. Na pozostanie w Gdańsku zdecydowało się trzech środkowych, Piotr Nowakowski, Patryk Niemiec i Wojciech Grzyb, a skład na tej pozycji uzupełnił Bartłomiej Mordyl, zakontraktowany w miejsce Dana McDonnella. Za przyjęcie w klubie odpowiadać będą pozostający w klubie Szymon Jakubiszak oraz nowi gracze: Serb Nikola Mijailović, Niemiec Ruben Schott i Miłosz Hebda. Na pozycji libero nie doszło do roszad i w zespole nadal grać będą Fabian Majcherski i Maciej Olenderek. W sztabie Andrei Anastasiego na sezon 2018/2019 znaleźli się natomiast drugi trener Piotr Graban, statystyk Karol Rędzioch, trener przygotowania fizycznego Wojciech Bańbuła, fizjoterapeuta Piotr Ślugajski i kierownik drużyny Jacek Rybak.

 

 

 

Źródło: sport.trefl.com/opracowanie własne

BRAK KOMENTARZY